خیرین استان اردبیل ۲۶۰ متقاضی بی‌سرپناه را صاحب مسکن کردند

اردبیل - ایرنا - مدیرعامل انجمن خیرین مسکن‌ساز استان اردبیل اعلام‌کرد: خیرین مسکن‌ساز استان با هم‎افزایی سازمان‎ها، نهادها و آورده متقاضیان تاکنون ۲۶۰ متقاضی بی سرپناه را صاحب مسکن کرده‌اند.

فیروز مهدی‌زاده روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: با همت خیرین مسکن‌ساز ۱۲ واحد مسکونی در مجتمع نجف‌زاده، ۶۴ واحد در پروژه ولیعصر نمین، ۲۴ واحد در خیابان آیت‌الله کاشانی اردبیل و ۱۲ واحد در شهر آراللوی کوچک و تعدادی نیز به صورت خود مالکی و تک واحدی در روستاها و شهرهای استان به متقاضیان فاقد مسکن واگذار شده است.

وی اضافه‌کرد: این واحدهای مسکونی به همت خیرینی همچون حمیدرضا پاکدل، سراج امانی، مدرسه علم و ادب تهران، اباصلت شادمان و از هیات امنا و هیات مدیره انجمن خیرین مسکن‌ساز و پشتیبانی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان و با همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی و شهرداری‌ها احداث شده و در اختیار نیازمندان قرار گرفته است.

مدیرعامل انجمن خیرین مسکن‌ساز استان اردبیل بیان‌کرد: هم‌اکنون نیز تعدادی مسکن ویژه خیرساز در قالب پروژه ۳۰ واحدی ولیعصر (عج) نمین ، ۱۴ واحدی آراللوی کوچک ، ۲۴ واحدی شهرک ولیعصر (عج) گرمی، ۶ واحدی اسلام‌آباد پارس‌آباد و چندین واحد مسکونی خود مالکی تک واحدی در روستاها و شهرهای استان در حال ساخت است.

وی از شروع پروژه ۱۴۴ واحدی حضرت فاطمه الزهرا (س) و ۲۰ واحدی ولیعصر (عج) اروج‌آباد در سال جاری خبر داد و گفت: نقشه و پروانه ساختمانی این پروژه‌ها آماده شده و به زودی عملیات احداث آن به همت خیرین و حمایت مردمی هیات امنا و هیات مدیره این انجمن آغاز می‌شود.

مهدی‌زاده افزود: در چهار سال اخیر برای ۱۶۷ مددجوی متقاضی مساعدت این انجمن ۶.۵ میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض و قرض‌الحسنه مساعدت مالی شده است.

وی با اشاره به ثبت تعداد سه هزار پرونده‌ متقاضیان بی سرپناه فاقد توان مالی برای احداث مسکن در استان اردبیل اظهار داشت: با توجه به نیاز بی سرپناهان به مسکن به عنوان حداقل حقوق انسانی یک خانواده، جا دارد که خیرین بزرگوار و نیک‌اندیشان استان و اردبیلی‌های مقیم سایر نقاط کشور در امر مهم خانه‌سازی انجمن خیرین مسکن‌ساز استان را یاری کنند.

مدیرعامل انجمن خیرین مسکن ساز استان اردبیل از تداوم اجرای پروژه‌های این انجمن در سال جاری خبر داد و گفت: انجمن خیرین مسکن‌ساز که جزو تشکل‌های مردم‌نهاد و غیردولتی به شمار می‌رود، با استفاده از کمک‌های انسان دوستانه خیرین و سایر کمک نهادها و ارگان های اجرایی جهت تامین بخشی از نیاز مسکن محرومین فعالیت می کند.

وی اشاعه فرهنگ و جلب کمک‎های مردمی به منظور ساخت و تولید مسکن ارزان‌قیمت برای نیازمندان را از وظایف مهم این تشکل مردم‌نهاد ذکر کرد و افزود: انجمن خیرین مسکن‌ساز استان اردبیل فعالیت خود را با هدف خانه‌دار نمودن بی سرپناهان و نیازمندان از بهمن ماه ۱۳۸۸ شروع کرده و همگام با شهروندان خیر استان در بخش اجاره، رهن، تعمیر و احداث واحد مسکونی فعالیت می‌کند.

امروز روز اکرام و تکریم از خیرین نام‌گذاری شده و به همین مناسبت تعدادی از خیرین مسکن‎ساز از سوی انجمن خیرین مسکن‌ساز استان اردبیل تکریم می‌شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =