نواقص بسترهای آموزش مجازی به دانش آموزان رفع شود

قم - ایرنا - استاندارقم با اشاره به ضرورت ایجاد بسترهای آموزش ‌های غیرحضوری گفت: نواقص بسترهای آموزش مجازی به دانش آموزان رفع شود.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی استانداری قم، بهرام سرمست در جلسه شورای آموزش و پرورش استان که در سالن جلسات استانداری قم برگزار شد، با اشاره به اهمیت آموزش و تحصیل دانش آموزان در ایام شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: ارائه آموزش‌های مجازی به شکل  غیر حضوری و در قالب شبکه آموزشی شاد نقش مهمی را در تکمیل فرآیند تحصیل دانش آموزان در سال جاری داشته است.

وی با بزرگداشت هفته معلم با قدردانی از تلاش معلمین در عرصه‌های اجتماعی بر همدردی با خانواده های داغدار فرهنگیان در مورد بیماری کووید ۱۹ تاکید و اضافه کرد: فرهنگیان و معلمان در این ایام، هم در بحث کرونا و هم در زمینه برگزاری انتخابات و مشارکت بسیار موثر و تعیین کننده ای را داشتند که جای تقدیر دارد.

سرمست همچنین نقش تاثیرگذار آموزش و پرورش در اجرای طرح بسیج ملی سلامت را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: اولویت مدیریت استان در تمام مراحل مبارزه با ویروس کرونا، حفظ سلامت عمومی و امنیت مردم بوده و توفیقات خوبی هم در این راستا نصیب استان شده است.

وی به نقش اثرگذار آموزش و پرورش در تربیت نیروی انسانی مورد نیاز کشور اشاره کرد و گفت: هریک از دستگاه‌های اجرایی در راستای تکالیف سازمانی خود و نیاز استان باید همکاری لازم با آموزش و پرورش را در دستور کار خود قرار دهند. 

استاندار قم با تاکید بر لزوم آماده‌سازی و واحدهای آموزشی برای بازگشایی و بازگشت دانش آموزان به مدارس، خاطرنشان کرد: باید فضای مدارس سالم سازی و ضدعفونی شده و با آگاهی بخشی و اقناع سازی کامل بازگشایی انجام شود. 

گفتنی است ارائه گزارش برنامه‌های بزرگداشت هفته معلم، ارائه خدمات آموزش مجازی به دانش آموزان و مشارکت و همکاری دستگاه‌های در اجرای برنامه‌های انسداد مبادی بی سوادی از جمله دستورات مطرح شده در این جلسه بود.

ویروس کرونا موسوم به « کوید ۱۹» اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی‌ماه ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش‌شماره ۰۲۵) تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =