۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۵۷
کد خبرنگار: 2048
کد خبر: 83781203
۲ نفر

برچسب‌ها

خبرهای خوب بورسی در راه است

تهران - ایرنا - سخنگوی سهام عدالت با بیان اینکه خبرهای خوب دیگری نیز در راه است، گفت: این تصمیمات در مرحله فعلی برای کسانی است که قصد خرید دارند و اخبار در خصوص تکالیف و اقدامات  فروشندگان سهام عدالت یا کسانی که قصد نگهداری این سهام را دارند، در مراحل بعد اعلام خواهد شد.

«حسین فهیمی» در نشست خبری ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت که در وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد، گفت: اگرچه هرگونه تصمیم درخصوص سهام عدالت بر عهده مشمول و براساس توانمندی و دانش و تشخیص اوست، اما توصیه ما نگهداری سهام و نگهداری و نفروختن آن است.

سخنگوی آزادسازی سهام عدالت با اشاره به افزایش مراکز احراز هویت گفت: هم‌اکنون مراکز احراز هویت به ۲ هزار مرکز ارتقا یافته است و دیگر تجمع انبوه مراجعه‌کنندگان را در مقابل بانک‌ها و دفاتر پیشخوان دولتی نمی‌بینیم.

فهیمی تاکید کرد : تلاش و هدفگذاری ما این است که برای تمام مشمولان بدون جابه‌جایی و مراجعه، خدمات لازم فراهم شود، برای افرادی که قصد خرید دارند، طبیعتا مسیر ورود به بازار سرمایه همان سامانه سجام است. اما اگر افرادی قصد فروش یا نگهداری دارند، کار خاصی لازم نیست انجام دهند و تنها باید به سایت خصوصی‌سازی مراجعه و اطلاعات هویتی خود به ویژه تلفن‌همراه خود را به روزآوری کنند.

به گفته فهیمی، تا هشتم خرداد ۹۹ به این کدهای بورسی دارایی تخصیص پیدا خواهد کرد و بعد از آن با تمرکز بیشتر به سوی استیفای حقوق مشمولان پیش خواهیم رفت.

سخنگوی آزادسازی سهام عدالت، ورود این مشمولان به بازار سرمایه را فرصتی تاریخی برشمرد که زیرساخت‌ها، محیط حقوقی و فضای کسب و کار را در کشور متحول خواهد کرد.

وی افزود: بعد از ابلاغیه رهبر انقلاب و اختیاراتی که شورای‌عالی بورس پیدا کرده است، دو جلسه برگزار شد و امروز نیز طی جلسه‌ای تکالیفی مشخص شد که دستورالعمل آن در قالب احکام مصوب و ابلاغ خواهد شد.

فهیمی در ادامه با اشاره به تحول در نحوه احراز هویت مشمولان اظهار داشت: در هفته جاری احراز هویت غیرحضوری مشمولان سهام عدالت انجام می‌شود.

سخنگوب سهام عدالت با بیان اینکه هم‌اکنون اطلاعات هویتی ۵۰ میلیون نفر از مشمولان در اختیار شرکت سپرده‌گذاری مرکزی است، افزود: تا امروز بیش از ۳۵ میلیون کد بورسی نیز صادر شده که در آینده دارایی در آن قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه خبرهای خوب دیگری نیز در راه است، یادآور شد: البته این تصمیمات در مرحله فعلی برای کسانی است که قصد خرید دارند و اخبار در خصوص تکالیف و اقدامات  فروشندگان سهام عدالت یا کسانی که قصد نگهداری این سهام را دارند، در مراحل بعد اعلام خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha