مدارس غیردولتی مکلف به بازگرداندن شهریه فوق برنامه‌های غیرآموزشی شدند

تهران- ایرنا- سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی در بخشنامه‌ای با تعیین تکلیف وضعیت شهریه مدارس غیردولتی در ایام کرونا آنها را به بازگرداندن شهریه فعالیت‌های فوق برنامه‌های غیرآموزشی به والدین مکلف کرد.

 به گزارش روز شنبه مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی براساس مصوبه قطعی و لازم الاجرای هفتاد و دومین جلسه شورای سیاست گذاری، برنامه ریزی و نظارت مرکزی آموزش و پرورش در اول اردیبهشت  ۹۹، شهریه مدارس غیر دولتی، در شرایط کرونایی را تعیین تکلیف و به استان‌ها ابلاغ کرد.

این مصوبه که به تایید وزیر آموزش و پرورش نیز رسیده است لازم الاجراست.

براین اساس؛ با توجه به آثار منفی شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های اعمال شده از سوی ستاد ملی مدیریت کرونا، و همچنین با نظر به ضرورت حمایت از حقوق موسسان مدارس غیردولتی و تضمین حقوق مردم و جامعه مقرر شد: مدارس غیردولتی بر اساس مصوبه سال تحصیلی ۹۹-۹۸ و با توجه به خدمات آموزشی و پرورشی ارائه شده مجاز به دریافت کامل شهریه باشند و بر اساس آن عمل کنند.

طبق این مصوبه؛ مدارس مذکور به لحاظ عدم ارایه خدمات و فعالیت‌های فوق برنامه‌های غیرآموزشی از قبیل؛ سرویس ایاب و ذهاب، غذا، اردوهای دانش آموزی، سالن ورزشی، استخر، المپیادها و ... پس از تعطیلات کرونایی مکلف هستند نسبت به مسترد کردن هزینه‌های دریافتی از اولیا  اقدام و رسید بانکی را در اسناد مالی مدرسه درج کنند یا با رضایت اولیا مبالغ مذکور را بابت شهریه سال جدید تحصیلی دانش آموز به حساب مدرسه واریز کنند.

با تصویب شورای سیاست گذاری، برنامه ریزی و نظارت مرکزی آموزش و پرورش، شورای نظارت استان‌ها مسوول نظارت بر حسن اجرای این مصوبه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =