زمین‌های اوقافی کرمانشاه شامل طرح اقدام ملی مسکن شد

کرمانشاه ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه گفت: پس از مذاکرات انجام شده با وزارت راه و شهرسازی زمین های مسکونی اوقافی نیز شامل تسهیلات طرح اقدام ملی مسکن می‌شود.

مهرداد سالاری روز شنبه در نشست شورای مسکن استان که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: پیش از این بانک‌ مسکن براساس آیین نامه های ابلاغی از اعطا تسهیلات طرح اقدام ملی مسکن به این گونه زمین ها خودداری می کرد که با مذاکرات انجام شده اصلاحیه آیین نامه ها صادر شد.
وی افزود: از این پس مالکان اراضی اوقافی با کاربری مسکونی شامل طرح ملی اقدام ملی مسکن می شوند و می‌توانند از تسهیلات این طرح استفاده کنند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه یاداور شد: همچنین براساس مذاکرات انجام شده دارندگان زمین های با کاربری مسکونی بدون هیچ آورده اولیه ای می توانند تسهیلات ساخت و ساز را دریافت کنند.
سالاری افزود: متقاضیان در این طرح برای هر واحد مسکونی صد میلیون تومان تسهیلات از بانک مسکن دریافت خواهند کرد.
وی عنوان کرد: مالکان و انبوه سازان برای دریافت تسهیلات بانکی باید ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی را در ساخت و ساز داشته باشند.
معاون استاندار کرمانشاه یادآور شد: ۱۲ هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی سهمیه استان است که ۹ هزار واحد آن امسال ساخته خواهد شد.
سالاری اظهارداشت: باید وظایف دستگاه های اجرایی در راستای اجرای طرح ملی مسکن مشخص شود.
وی اعلام کرد: یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان در طرح اقدام ملی مسکن در کرمانشاه سرمایه گذاری خواهد شد که می تواند زمینه اشتغالزایی و جهش تولید باشد.
معاون استاندار کرمانشاه عنوان کرد: یک سری بخشنامه های دست و پا گیر در بانک ها پیش روی طرح اقدام‌ ملی مسکن وجود دارد که برای ایجاد تحول در این طرح باید این بخشنامه ها را اصلاح کرد.
سالاری تصریح‌ کرد: متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن قشر ضعیف جامعه محسوب می شوند از این رو باید قوانین و مقررات پیش روی این طرح را برای حمایت از مردم تسهیل کرد.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۴ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا است.