پراید با قیمت بیشتر از ۷۳ میلیون تومان معامله نشده است

تهران- ایرنا- رییس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو پایتخت گفت: بالاترین عددی که خودروی پراید معامله شده، ۷۳ میلیون تومان بوده و بقیه اعدادی که اعلام می‌شود، فقط روی کاغذ است.

به گزارش روز شنبه سایپا، «سعید موتمنی» درباره اینکه پراید با چه قیمتی در بازار خودرو خرید و فروش می شود، افزود: این بدان معناست که پراید با قیمت های ۸۰ و ۹۰ میلیون تومانی که گفته می‌شود، به هیچ عنوان خرید و فروش نمی شود.

رییس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو پایتخت ادامه داد: از روزی که گفته شده قیمت پراید به بیش از ۸۰ میلیون تومان رسیده، نه فردی خریده و نه فردی با این قیمت فروخته است.

وی گفت: چند وقتی است که در بازار خودرو خریداری وجود ندارد و کسب و کار نمایشگاه داران به شدت کساد است؛ از سویی حضور برخی از دلالان در بازار خودرو باعث شده که نمایشگاه داران و سایر فعالان این حوزه با چالش های زیادی مواجه شوند.

این مقام صنفی یادآور شد: از زمانی که اعلام شد قیمت خودرو قرار است بازنگری شود، قیمت پراید و سایر خودروها بالا رفت و این امر ربطی به توقف خط تولید پراید ندارد.

وی بیان داشت: نمایشگاه داران مخالف هر گونه افزایش قیمت خودرو هستند، زیرا این امر رکود بازار خودرو را تشدید می کند.

به گفته موتمنی، بازار خودرو به نظارت نیاز دارد تا دلالان نتوانند جولان دهند، این افراد با سوء استفاده از شرایط بازار می خواهند قیمت ها را بالا ببرند.

موتمنی در عین حال تاکید کرد: اگر شرکت های خودروسازی حجم بیشتری خودرو وارد بازار کنند، قیمت ها معقول خواهد شد و دیگر امکان سوء استفاده از بازار وجود نخواهد داشت.

وی ابراز امیدواری کرد: مراجع نظارتی، سطح نظارت بر بازار خودرو را بیشتر کنند تا مشکلات به وجود آمده برطرف شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =