فرصتی بی نظیر پیش روی بازار سرمایه با آزادسازی سهام عدالت

تهران - ایرنا - رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت:  ٤٩ شرکت در سبد سهام عدالت قرار دارند که از این تعداد ٣٦ شرکت جزو شرکت های بورسی و ١٣ شرکت دیگر غیر بورسی هستند.ارزش کنونی ۳۶ شرکت بورسی که در پرتفوی سهام عدالت وجود دارند حدود ۴۹۰ هزار میلیارد تومان است که با توجه به این رقم آزادسازی سهام عدالت را می توان فرصتی بی نظیر پیش روی بازارسرمایه دانست.

حسن قالیباف امروز (شنبه) ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت در جمع خبرنگاران گفت: افتخار بزرگی برای بازار سرمایه  است که آزادسازی سهام عدالت بعد از ۱۴ سال از طریق این بازار انجام می شود. 

وی با بیان اینکه تاکنون از ۵۰ میلیون نفر مشمول سهام عدالت حدود ۳۵ میلیون کد صادر شده، گفت: سهامداران لازم است با حقوق خود در خصوص سهام عدالت آشنایی کامل داشته باشند و بعد از پیگیری های لازم اقدام به تعیین روش مدیریت خود بر این سهام اقدام کنند.

قالیباف خاطرنشان کرد: شرکت های سرمایه پذیر سهام عدالت بعد از پایان مهلت تعیین مدیریت برای مشمولان تا یک ماه فرصت ورود به شرکت های بورس یا فرابورس را دارند.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه آزاد سازی سهام عدالت از طریق بازار سرمایه زمینه ایجاد تحول بزرگی را در بورس و اقتصاد کشور فراهم خواهد کرد، اظهار داشت: ٤٩ شرکت در سبد سهام عدالت قرار دارند که از این تعداد ٣٦ شرکت جزو شرکت های بورسی و ١٣ شرکت دیگر غیر بورسی هستند.

وی اظهار داشت: ارزش کنونی ۳۶ شرکت بورسی که در پرتفوی سهام عدالت وجود دارند حدود ۴۹۰ هزار میلیارد تومان است که با توجه به این رقم آزادسازی سهام عدالت را می توان فرصتی بی نظیر پیش روی بازارسرمایه دانست. 

قالیباف افزود: رهبر معظم انقلاب به شورای عالی بورس در مورد اینکه مردم به صورت مستقیم در شرکت های سرمایه پذیر حضور داشته باشند و سرمایه خود را مدیریت کنند تاکید داشتند.

وی با بیان اینکه حدود ۵۹میلیون نفر مشمول دریافت سهام عدالت هستند و این تعداد سهامدار به خانواده بازار سرمایه می پیوندند، گفت: آشنایی عموم مردم با حق و حقوق سهامداری در بازار سرمایه لازمه داد و ستد مستقیم سهام عدالت است.

قالیباف اظهار داشت: افرادی که به دنبال معامله سهام عدالت خود نیستند باید ضمن کسب دانش مالی از اطلاع لازم در زمینه قانون تجارت و نحوه حضور در مجامع برخوردار باشند.

رئیس سازمان بورس اوراق بهادار با اشاره به اینکه شورایعالی بورس طراحی ساز و کار آزادسازی سهام عدالت را در دستور کار قرار داده است، افزود: بر اساس راهکارهای کنونی شورایعالی بورس ، شرکت های سرمایه گذاری استانی یک ماه بعد از اتمام مهلت مشمولین برای انتخاب شیوه آزادسازی، موظف به ارسال درخواست پذیرش خود به بورس اوراق بهادار تهران یا فرابورس ایران هستند.

به گفته وی، بورس و فرابورس نیز باید فرآیند پذیرش این شرکت ها را در اولویت قرار دهند.

رییس سازمان بورس در ادامه تاکید کرد: ۱۳ شرکت موجود در سبد سهام عدالت نیز می بایست بحث پذیرش در بازار سهام را دنبال کنند و به شرکت های بورسی یا فرابورسی تبدیل شوند.

قالیباف با بیان اینکه شرکت سپرده گذاری مرکزی مسئول صدور کد در بازار سرمایه است، افزود: تا کنون مراحل صدور کد برای ۳۵ میلیون نفر از ۵۰میلیون نفر مشمول سهام عدالت انجام شده است‪.‬

رییس سازمان بورس با تاکید بر اینکه ارزش هر برگه سهام عدالت در ۱۴سال گذشته معادل یک میلیون تومان بوده است، افزود: با توجه به رشد بورس در سالهای اخیر، ارزش هر برگه سهام عدالت بسیار بالاتر از این رقم است و در روز آزادسازی سهام عدالت باید رقم دقیق آن اعلام می شود.

قالیباف اصل اعلام کرد: مردم نباید عجله ای برای فروش سهام عدالت خود داشته باشند زیرا به طور حتم منافع باارزش تری در انتظار سهامداران عدالت خواهد بود‪.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha