۲۵ طرح عمرانی از سوی بسیج سازندگی در خمین اجرا شد

خمین - ایرنا - فرمانده سپاه ناحیه خمین گفت: ۲۵ طرح عمرانی با اعتبار سه میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال پارسال از سوی بسیج سازندگی این شهرستان برای آبادانی مناطق روستایی زادگاه معمار کبیر انقلاب اسلامی اجرا شد.

سرهنگ پاسدار« محمد مهدی میرهادی» روز شنبه در نشست قرار گاه آبادانی خمین افزود: این طرح‌ها شامل ساخت و بهسازی ۲۲ مسجد، خانه عالم و حسینه و سه طرح انتقال آب کشاورزی در مناطق روستایی این شهرستان  است.
وی بیان کرد: بسیج سازندگی خمین  ۲۲  باب مسجد شامل ۶ مسجد شهری و ۱۶  مسجد روستایی را پارسال با اعتبار۲میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال اعتبار  بازسازی کرد.
فرمانده سپاه ناحیه خمین اظهار داشت: پ سه طرح آبرسانی با اعتبار ۴۵۰ میلیون ریال  امسال در این شهرستان اجرا شده که در این راستا جهادگران ۴۰۰ متر لوله‌گذاری در روستای «شهابیه»، ۲۰۰ متر کانال‌کشی در «ازنوجان» و ۸۵۰ متر کانال کشی در روستای «رازان» را انجام دادند.
سرهنگ پاسدار میرهادی با اشاره به اینکه ۶۸ گروه جهادی سه تا ۵۰ نفره در این شهرستان در زمینه فرهنگی و عمرانی فعالیت دارند، گفت:  این گروه‌ها در ساخت ۱۶ واحد مسکونی  آسیب‌دیده از سیل شرکت کردند و تاکنون هفت واحد مسکونی در «مزرعه قاسم» و یک واحد در روستای «فرنق» تحویل داده شد و  هشت واحد در روستاهای «خیرآباد»، «قورچی‌باشی»، «دمنه»، «فرج‌آباد» ، «چوگان» و «مزرعه‌قاسم» در حال ساخت است.
وی اضافه کرد: پارسال ۹۰سری جهیزیه به ارزش ۱۰ میلیارد ریال نیز با کمک خیران تهیه و به خانوارهای زیرپوشش کمیته امداد و بهزیستی اهدا شد.
سرهنگ پاسدار میرهادی افزود: امسال  اجرای ۱۶ طرح عمرانی در مناطق روستایی خمین با آورده هفت میلیارد ریال به بسیج سازندگی استان مرکزی پیشنهاد داده شده است.

فرماندار خمین نیز گفت: قرارگاه پیشرفت و آبادانی در زمینه فعالیت‌های محرومیت‌زدایی و آبادانی پیشرو است و   طرح های بسیاری خوبی را در حوزه آبرسانی، آب و فاضلاب، مسجد و مدرسه در سطح  شهرستان به پایان رسانده است.
« احمد طهرانی » افزود:  قرارگاه پیشرفت و آبادانی فضای خدمت به مردم در مناطق روستایی را ایجاد کرده است و طرحهایی که عملیات اجرایی آن در این قرارگاه آغاز شود در مدت معین به پایان می‌رسد.
وی بیان کرد: انتظار می رود در قالب طرح پیشرفت و آبادانی، بیکاری در شهرستان کاهش یابد و زمینه رشد و رونق اقتصادی فراهم گردد.

شهرستان خمین از توابع استان مرکزی دارای ۱۰۵ هزار نفر جمعیت است که ۴۰ هزار نفر آن ساکن روستاها هستند.
•    
 
•    
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =