توزیع ۱۵۰۰ بسته حمایتی در رزمایش کمک‌های مومنانه سمیرمی‌ها

اصفهان- ایرنا- سومین مرحله از رزمایش کمک‌های مومنانه و مردمی با توزیع یک هزار و ۵۰۰ بسته معیشتی در بین نیازمندان و آسیب‌دیدگان شرایط کرونایی سمیرم انجام شد.

فرمانده سپاه ناحیه سمیرم روز شنبه در حاشیه بسته‌بندی و توزیع این سبدهای حمایتی به خبرنگار ایرنا گفت: این اقلام با کمک بسیجیان حوزه‌های مختلف روستایی، عشایری و شهری بین خانوارهای شناسایی شده توزیع می‌شود.

به گفته سرهنگ پاسدار هوشنگ نوابی این سبدها شامل برنج ، مرغ، نخود، ماکارونی، سویا، رب گوجه، روغن و عدس هستند که تا قبل از افطار به دست کارگران، رانندگان تاکسی و سایر اقشار حاشیه‌ای و کم درآمد خواهد رسید.

وی تصریح کرد: هیات کشتی سمیرم با همکاری کانون مهدویت این شهرستان در همین مدت پنج هزار ماسک تولید و توزیع کرده است.

سرهنگ نوابی ادامه داد: مساجد و بسیجیان تا پایان ماه مبارک رمضان در طرح کمک‌های مومنانه فعال خواهند بود.

فرمانده سپاه سمیرم درباره کمک‌های بسیج به عشایر در شرایط کرونایی گفت: بسیجیان آماده همکاری با شبکه بهداشت و ستاد مدیریت کرونای شهرستان برای توزیع اقلام بهداشتی و ضدعفونی بین عشایر تازه وارد به سمیرم هستند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان سمیرم در همین پیوند به خبرنگار ایرنا گفت: سمیرم در گروه شهرستان‌های زرد شیوع کرونا دسته بندی شده و در ۱۰ روز گذشته ۲ مورد ابتلای جدید به بیماری کووید ۱۹ داشته است.

علی اصغر صبوحی افزود: با اضافه شدن این ۲ نفر مجموع افراد مبتلا شده به ویروس کرونا در سمیرم به ۳۳ نفر رسید.

علاوه بر توزیع ۶ هزار بسته حمایتی در مراحل قبلی کمک‌های مومنانه، بیش از هفت هزار ماسک به وسیله خیاط‌های محلی، بسیجیان خواهر و ماسک‌های ان ۹۵ و همچنین عینک مخصوص حفاظتی برای کادر درمانی و بهداشتی در همین مدت تهیه و در بین مردم و پرستاران سمیرم توزیع شده است.

از ابتدای آغاز اپیدمی ویروس کرونا در ایران تاکنون ۹۱ هزار تن به این بیماری مبتلا شده‌ که در این بین ۶ هزار و ۵۴۱ تن جان خود را از دست داده اند.

شهرستان سمیرم در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =