۴۳ کارفرمای متخلف استان سمنان به دستگاه قضا معرفی شدند

سمنان- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان‌ گفت: ۴۳ کارفرمای متخلف استان سال گذشته به مراجع قضایی معرفی شدند.

اسماعیل غنیان روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: از مجموع ۴۳ کارفرمای متخلف استان سمنان معرفی شده به دستگاه قضا در سال گذشته، ۲۳ کارفرما به دلیل فقدان رعایت ایمنی در کارگاه به دستگاه قضا معرفی شدند.

وی ادامه داد: کارفرمایانی که رعایت نکات ایمنی را جدی نگیرند در اولین مرحله از سوی کمیته ارزیابی ریسک حفاظت فنی و بهداشت کار اخطار به آنها ابلاغ می‌شود و در صورت رفع نکردن ایرادها، به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

وی اظهار داشت: نظارت‌های مستمر بر واحدهای تولیدی، الزام دریافت صلاحیت ایمنی برای پیمانکاران و معادن، برگزاری دوره‌های آموزشی با موضوع ایمنی در کار برای کارگران و الزام داشتنِ مسوول ایمنی در محیط کار، برای کاهش حوادث کار در استان سمنان با جدیت دنبال می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان‌ تصریح کرد: بیشترین حوادث کار در استان سال گذشته مربوط به  مشاغل ساختمانی و معادن بود.

غنیان بیان کرد: از مجموع ۴۳ کارفرمای متخلف استان سمنان معرفی شده به دستگاه قضا در سال گذشته، ۲۰ کارفرما طبق ماده ۱۸۱ قانون کار، به دلیل به کارگیری اتباع خارجی به دستگاه قضا معرفی شدند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان‌ یادآور شد: این اداره کل کارفرمایان متخلف را به دستگاه قضا معرفی می‌کند و نتیجه پرونده مربوط به نظر دادگاه است.

استان سمنان حدود ۱۲۰ هزار و ۴۰ نفر بیمه شده اجباری دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =