نظامیان کرمانشاه برای مدیریت برق وارد عمل شدند

کرمانشاه- ایرنا- مدیران شرکت توزیع برق استان کرمانشاه، سپاه نبی‌اکرم، قرارگاه علمیاتی ارتش در غرب کشور و نیروی انتظامی کرمانشاه به منظور صرفه‌جویی در ساعات اوج مصرف تفاهم‌نامه امضا کردند.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی‌ شرکت توزیع برق کرمانشاه، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کرمانشاه در نشست امضا این تفاهم‌نامه با بیان اینکه کاهش مصرف برق در ساعات اداری و با همکاری سازمان بسیج مهندسین یکی از موارد این تفاهم نامه است، گفت: بااستفاده از مولدهای موجود در مراکز نظامی و انتظامی می توان در ساعات پیک مصرف برق در تابستان که از ساعات ۱۳ تا ۱۷ است، برق مراکز فوق را از طریق دیزل ژنراتور تامین کرد.
امیدعلی مرآتی با اشاره به نقش موثر سازمان بسیج مهندسین صنعتی سپاه کرمانشاه که مسوولیت هماهنگی بین این شرکت و مراکز نظامی و انتظامی را برعهده دارد، درخصوص پاداش های مقرر و تعهدات این شرکت اظهارداشت: مطابق برنامه ابلاغی شرکت توانیر و متناسب با سطح همکاری مشترکین، مشوق هایی از قبیل تهاتر بخشی از بدهی های برق مصرفی در قبال تولید و سرویس های دیزل ژنراتورها درنظر گرفته شده است.
سرهنگ مرتضی مرادی جانشین سپاه استان کرمانشاه نیز بر اجرایی کردن این طرح به همراه دلایل توجیهی آن تاکید و اظهار امیدواری کرد که ادامه همکاری ها در این زمینه باعث جهش تولید در اقتصاد کشور شود.
شرکت توزیع برق استان کرمانشاه در مجموع دارای ۷۷۷ هزار و ۴۳۰ مشترک است.
سرانه مصرف برق در استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه، چهار و نیم درصد پایین تر از میانگین کشوری است. 
شرکت توزیع برق کرمانشاه هم اکنون علاوه بر تامین برق مورد نیاز مردم استان، ۵۰ درصد از برق صادراتی به عراق را نیز تامین می کند.