عملیات اجرایی بیش از ۳۰۰ طرح محرومیت‌زدایی در استان مرکزی آغاز شد

اراک - ایرنا - مسوول بسیج سازندگی سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: عملیات اجرایی بیش از ۳۰۰طرح عمرانی و محرومیت زدایی در نقاط مختلف محروم این استان آغاز شد.

«امید محترمی» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: رویکرد بسیج سازندگی در سال ۹۹ اجرای طرح‌های عمرانی با رویکرد آب و اشتغال است که با اعتباری بالغ بر ۲۵۰ میلیارد ریال در این استان اجرایی می‌شود.

وی ادامه داد: اجرای کانال کشی آب کشاورزی،لایروبی قنوات ، لایروبی رودآبها، لوله گذاری زمین های کشاورزی، ساخت استخر ذخیره آب، اجرای طرح‌های انتقال آب شرب، ساخت زمین های ورزشی روباز در نقاط محروم استان از مهمترین طرح‌های بسج سازندگی در سال جاری است. 

مسوول بسیج سازندگی سپاه روح‌الله استان مرکزی اظهار داشت: اجرای طرح‌های عمرانی این نهاد با نظارت فنی دستگاه‌های اجرایی مرتبط صورت می گیرد و تمام طرح ها از لحاظ کیفی و مهندسی مورد ارزیابی دقیق قرار گرفته و برای آنها تاییدیه فنی ویژه صادر می‌شود.

محترمی اضافه کرد: بسیج سازندگی قصد تصدی‌گری و رقابت با بخش خصوصی را ندارد و  همیشه به دنبال اجرای طرح‌هایی می رود که در مناطق محروم قرار گرفته و هیچ پیمانکاری حاضر نمی‌شود در آن مناطق به ساخت و ساز بپردازد.

وی بیان کرد: زدودن غبار محرومیت و مظلومیت از چهره محرومان و مظلومان مهمترین هدف بسیج سازندگی در اجرای طرح‌های عمرانی مختلف است و در این راستا بیش از ۵۲۰ گروه جهادی سازمان یافته، مشارکت گسترده دارند.

بسیج سازندگی ۱۷ اردیبهشت سال ۱۳۷۸ به فرمان مقام معظم رهبری تشکیل شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =