۸۹۲ میلیون و ۲۱۰ هزار فایل در شبکه شاد بارگذاری و تبادل شده است

تهران- ایرنا- سرپرست مرکز برنامه ریزی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش گفت: ۸۹۲ میلیون و ۲۱۰ هزار فایل در شبکه شبکه آموزش مجازی دانش‌آموزان (شاد) بارگذاری و تبادل شده است.

به گزارش روز شنبه مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، مهدی شرفی با حضور در برنامه تلویزیونی پرسشگر  با یادآوری اینکه ۸۹۲ میلیون و۲۱۰ هزار فایل در شبکه شاد بارگذاری و تبادل شده است، اظهار داشت: به طور متوسط هر فایل ۲۰ مگابایت است و پیگیر این هستیم که هزینه مصرفی شبکه شاد رایگان شود و در ستاد ملی مقابله کرونا نیز مطرح شده و از طریق مراجع ذیربط در حال بررسی و پیگیری است.

وی افزود: ضعف بزرگ آموزش تلویزیونی نبود امکان تعامل دوطرفه بود و در همین راستا شبکه شاد ایجاد شد که متولیان پهنای باند باید کمک کنند تا فرایند آموزش پیش برود و هزینه خانواده‌ها هم کمتر شود.

سرپرست مرکز برنامه ریزی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: معلمان به طور پراکنده آموزش‌ها را در پیام‌رسان‌های خارجی شروع به آموزش کرده بودند و هزینه اینترنت استفاده از پیام‌رسان خارجی چند برابر بوده است و در حال حاضر مصرف پهنای باند داخلی۳۰ درصد افزایش یافته و قبل از این مردم این کار را در پیام‌رسان‌های دیگر انجام می‌دادند و چندبرابر هزینه می‌کردند.

شرفی تصریح کرد: ۷۸ درصد دانش‌آموزان یعنی۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در شبکه عضو شده‌اند و اگر یک دستگاه تلفن هوشمند هم در خانه باشد برای چند نفر قابل استفاده است و این پوشش ما را افزایش داده است.

وی با بیان اینکه کانال‌های اختصاصی محتوا ایجاد کرده‌ایم، گفت: پنج هزار محتوا بارگذاری شده و معلمان می‌توانند آنها را به اشتراک بگذارندو فایل‌های بارگذاری شده در داخل کانال فشرده سازی شده است.

وی تاکید کرد: در حال حاضر پوشش شبکه خوب است و۹۸ درصد مدیران مدارس عضو شبکه شاد هستند و خوشبختانه  امکانات جدید در حال اضافه شدن است.

سرپرست مرکز برنامه ریزی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش با یادآوری اینکه شاد بسیار زود فراگیر شد و اکنون سیستم کارش را انجام می‌دهد، اظهارداشت: استفاده از شبکه الزام نبوده است و به هرحال شبکه شاد تنها کانال رسمی آموزش است و  اگر جایی امکان استفاده نباشد روش‌های دیگر آموزش دنبال می‌شود؛ اما اگر دسترسی وجود داشته باشد باید این کار را انجام دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =