سرمربی تیم ملی کشتی آزاد: قبل از المپیک حق آزمون و خطا نداریم

تهران - ایرنا - سرمربی تیم ملی کشتی آزاد با تاکید بر اینکه قبل از بازی‌های المپیک حق آزمون و خطا نداریم، گفت: در فرایند جدید انتخابی تیم ملی، اختیارات مربیان تیم ملی دیده نشده و امیدوارم در ادامه شرایط به گونه‌ای باشد که مربیان تیم ملی اقتدار خودشان را داشته باشند.

«غلامرضا محمدی» روز شنبه در گفت و گویی افزود: با کلیت مسابقات انتخابی مشکلی نداریم. همه ارکان فدراسیون از «علیرضا دبیر»، «حمید سوریان» و «محسن کاوه» همه دلشان برای کشتی می‌سوزد و هدف همه ما موفقیت کشتی است و اعتقاد دارم که برگزاری مسابقات انتخابی موجب ایجاد انگیزه و رقابت خواهد شد.

وی در عین حال تصریح کرد: اما این فرایند اکنون به گونه‌ای است که در مواقعی دست و پاگیر می‌شود و اختیارات مربیان تیم ملی دیده نشده و در جزییات به کارشناسی بیشتری نیاز دارد. مسیر فرایند انتخابی تیم ملی مشخص شده اما برای مثال سرمربی این اختیار را ندارد که کشتی‌گیران مورد نظر را خود انتخاب کند و به تورنمنت‌های بین‌المللی اعزام کند که اینگونه موارد دست و پاگیر می‌شود و بسیاری از جزییات دیگر ممکن است به کشتی و تیم ملی آسیب بزند.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد با تاکید بر اینکه کادر فنی باید پاسخگوی افکار عمومی باشد، گفت: امیدوارم این قانون به گونه‌ای وضع شود که شان و منزلت مربیان حفظ شود اما در مجموع کلیات این فرایند مطلوب است چرا که در نهایت بهترین‌ها و شایسته‌ترین‌ها می‌توانند صاحب دوبنده تیم ملی شوند.

دارنده ۴ مدال نقره و بزنر جهان در پاسخ به این سووال که کادر فنی بعد از بازی‌های المپیک پاسخگوی نتایج خواهد بود؟ گفت: ما همه در کنار هم هستیم و در راس هرم «علیرضا دبیر» رییس فدراسیون، «حمید سوریان» نایب رییس و ما به عنوان کادر فنی حضور داریم و امیدوارم که مسابقات انتخابی به نحو احسن برگزار شود.

محمدی یادآور شد: قبل از المپیک حق آزمون و خطا نداریم و مسابقات انتخابی را باید با کمترین ضریب خطا انجام دهیم و خودزنی نکنیم تا همه چیز به نفع کشتی کشورمان باشد و امیدوارم که سرمربیان تیم ملی نیز اقتدار خودشان را داشته باشند.

وی همچنین با اشاره به شرایط خوب «حسن یزدانی» گفت: «علیرضا کریمی» نیز با توجه به تعویق المپیک بهترین تصمیم را برای انجام عمل جراحی گرفت و اکنون در حال انجام فیزیوتراپی است و در چند ماه آینده به میادین باز خواهد گشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =