۱۰ هزار بسته مواد غذایی در قم توزیع می‌شود

قم - ایرنا - معاون هماهنگ کننده سپاه امام علی ابن ابی طالب(ع) قم گفت: در مرحله دوم از رزمایش مواسات و کمک‌های مومنانه از امروز بیستم اردیبهشت ماه،‌ ۱۰ هزار بسته مواد غذایی میان خانواده های آسیب دیده از کرونا در قم توزیع می‌شود.

به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی سپاه قم،‌ سرهنگ پاسدار مهدی کبیری پور در این خصوص بیان کرد: آیین توزیع مرحله دوم رزمایش کمک‌های مؤمنانه ویژه ماه مبارک رمضان به‌صورت متمرکز و هم‌زمان با سراسر کشور امروز، مصادف با روز ولادت حضرت امام حسن مجتبی(ع) در شبستان کربلای مسجدمقدس جمکران برگزار خواهد شد.
وی افزود: در این مرحله از رزمایش  بیش از ۱۰ هزار بسته مواد غذایی به ارزش هرکدام ۳۰۰ هزار تومان در میان خانواده های آسیب دیده بر اثر کرونا و بی بضاعت توزیع می‌شود.

وی با اشاره به این که در طرح مواسات توزیع بسته ها بر اساس بضاعت خانواده‌های نیازمند صورت می‌گیرد، ادامه داد: در مرحله دوم تعدادی از این بسته‌های غذایی میان جامعه هدف مرحله اول و مابقی برای خانواده‌های شناسایی شده جدید توزیع خواهد شد.

کبیری با اشاره به نحوه توزیع این اقلام افزود: میزبانی و مدیریت این مرحله به عهده ناحیه مقاومت بسیج امام رضا(ع) خواهد بود و توزیع بسته‌ها نیز با محوریت حوزه سرزمینی این ناحیه صورت می گیرد.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه امام علی بن ابی‌طالب (ع) خاطرنشان کرد: در اولین مرحله از رزمایش مواسات که به میزبانی ناحیه بسیج امام حسین(ع) اجرا گردید، تعداد ۲۵ هزار بسته معیشتی به مبلغ هرکدام ۳۰۰ هزار تومان در مناطق کم برخوردار قم و میان خانواده‌های آسیب دیده توزیع شد.

ویروس کرونا موسوم به « کوید ۱۹» اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی‌ماه ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش‌شماره ۰۲۵) تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =