خسارت ۲۰۰ میلیارد ریالی کرونا به رستوران‌داران بجنورد

بجنورد- ایرنا- رییس اتحادیه رستوران‌داران و غذافروشان بجنورد گفت: شیوع کرونا و تعطیلی رستوران‌ها، صاحبان این مشاغل را در مرکز استان ۲۰۰ میلیارد ریال متضرر کرده است.  

علیرضا علی آبادی روز شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هر عضو این اتحادیه ماهانه ۳۰۰ میلیون ریال دچار خسارت شده است.  

وی افزود: هم اکنون ۸۰ رستوران‌دار در مرکز استان مشغول فعالیت هستند که در ۲ ماه گذشته، به علت تعطیلی ها و نداشتن مشتری، به میزان بسیار زیادی متضرر شده اند.

رییس اتحادیه رستوران داران و غذا فروشان بجنورد اظهار داشت: آشپزخانه داران، طباخی ها، کبابی و جگرکی ها در دو ماه گذشته، بازاری نداشته و بشدت متضرر شده اند.  

علی آبادی در بخش دیگر سخنان خود در باره تاثیر کرونا بر بیکاری اصناف گفت: این وضعیت  سبب شده تا برخی از اصناف کارگران خود را اخراج کنند.  

وی افزود: بیکاری در میان اصناف بسیار زیاد شده است،  تعدادی  از اصناف ناچار شده اند صنف خود را تعطیل کنند که این تعطیلی‌ها باعث شده تا کارگران بیکار بمانند.

وی گفت: کارگران برای بیمه بیکاری به اداره کار معرفی شده اند اما هنوز از دریافت مزایای آن خبری نیست.  

رییس اتحادیه رستوران داران و غذا فروشان بجنورد اظهار داشت: رستوران داران برای ادامه کار، به تسهیلات کم بهره نیاز دارند تا بتوانند بخشی از خسارت ماه های پیش را جبران کنند.

اتحادیه رستوران داران و غذا فروشان بجنورد ۲۵۰ عضو دارد.   

ویروس کرونا در کمین است و هیچگاه نباید فکر کنیم این ویروس نابود شده بایستی همچنان رعایت مسائل بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و حذف سفرهای غیرضروری درون و برون شهری را سرلوحه قرار داده و به سلامت خود و خانواده و جامعه بیندیشیم. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =