سوانح جاده‌ای همدان سه کشته برجا گذاشت

همدان- ایرنا- رییس پلیس راه استان همدان گفت: بر اثر وقوع ۲ فقره تصادف در ۴۸ ساعت گذشته سه تن فوت و پنج نفر مجروح شدند.

سرهنگ رضا عزیزی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: سانحه نخست مربوط به برخورد جلو به پهلو یک دستگاه سواری پژو پرشیا با وانت پیکان در جاده همدان - سنندج نزدیک روستای «پهنه بُر» است.

وی اضافه کرد: در این سانحه رانندگی، سواری پژو به علت انحراف به چپ ناشی از سرعت غیرمطمئنه و لغزندگی جاده با پهلو وانت پیکان برخورد کرد و یک پدر و پسر سرنشین وانت پیکان در دم جان باختند و راننده سواری مجروح شد.

رییس پلیس راه استان همدان اظهار داشت: همچنین سانحه دیگری در جاده جوکار ملایر رخ داد که در این سانحه یک دستگاه وانت نیسان واژگون شده سپس در حین واژگونی به سمت دیگر جاده می رود و راه خودروی عبوری را سد کرد.

سرهنگ عزیزی افزود: سواری سمند که از مسیر مقابل در حال تردد بود با وانت نیسان واژگون شده برخورد کرده و در این سانحه جاده ای نیز یک نفر از سرنشینان سمند فوت و سه سرنشین این خودرو به همراه راننده نیسان مجروح شدند.

وی بیان کرد: رانندگان هر چهار خودرویی که در ۴۸ ساعت گذشته دچار سانحه شدند بومی هستند و این وضعیت موید بی توجهی رانندگان بومی به قوانین راهنمایی و رانندگی و نقش مهم آنها در بروز سوانح جاده‌ای همدان است.

استان همدان دارای پنج هزار و ۴۰۰ کیلومتر انواع راه است و سال گذشته ۴۶۴ تن در سوانح رانندگی درون و برون شهری آن جان باختند که این رقم نسبت به سال ۹۷ حدود هفت درصد معادل ۳۰ نفر افزایش داشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha