۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۷:۲۷
کد خبرنگار: 1451
کد خبر: 83780385
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

مردم در وضعیت بحرانی کرونا، همراهی خود را نشان دادند

یزد- ایرنا- نماینده منتخب مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم ما در عین نداری، همراهی و صبوری خود را در مقابله با کرونا نشان دادند و با توکل بر خدا هر چه از دستشان برآمد انجام دادند.

محمدصالح جوکار جمعه شب در مراسم کمک مومنانه و توزیع بیش از دو هزار و ۵۰۰ بسته معیشتی در محل بیت الشهدای یزد افزود: در هنگامی که بحران کرونا کمبودها را نشان داد، همه مردم وارد صحنه شدند و با ایجاد کارگاه‌های دوخت ماسک و دیگر وسایل بهداشتی، خط مقدم که بیمارستان‌ها بود را یاری کردند.

وی ادامه داد: اکنون به گونه ای شده که هیچ گونه کمبودی در این زمینه وجود ندارد و حتی این اقلام به مناطق دیگر هم ارسال می‌شود.

جوکار گفت: در زمان دفاع مقدس نیز همین مردم آمدند و حمایت کردند و به خط مقدم روحیه دادند تا آنها مقابله کنند لذا باید قدر این مردم را دانست چون هر کجا که کمک آنها نیاز بود بسیار جلوتر از مسئولان و ارگان‌ها حرکت کردند.

نماینده منتخب مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی گفت: این مردم بودند که بیماری و مرگ و میر را کاهش دادند و بیکاری را تحمل کردند و در خانه ماندند، حتی بسیاری از مشاغلی که به صورت روز مزد فعالیت دارند و نزدیک به دو ماه در خانه ماندند، صبر کردند تا بیماری کرونا ریشه کن شود.

جوکار افزود: دست یکایک مردم عزیز را باید بوسه زد چون در این مسیر حرکت کردند و اکنون نیز در تامین بسته‌های معیشتی و حمایت از اقشار آسیب پذیر وارد صحنه شدند.

همچنین رییس مجمع خیرین استان یزد در این مراسم گفت: هدف از تشکیل این مجمع جلوگیری از موازی کاری و همراه شدن فعالیت‌های خیریه در راستای کمک به اقشار آسیب پذیر است تا خدماتی که آنها نیاز دارند، ارائه شود.

مهدی بندگار افزود: در هنگام زلزله و سیل و دیگر بحران‌ها مردم همواره به کمک آمدند ولی عدم ساماندهی کمک‌های مردمی باعث شد در برخی از اقلام با افزایش شدید مواجه شویم و در کنار آن برخی از اقلام با کمبود مواجه بود لذا با تشکیل این مجمع نسبت به برنامه ریزی جهت تامین نیازهای لازم اقدام شده است.

وی ادامه داد: بیش از هفت هزار بسته معیشتی در بیت الشهدا و با کمک همه اقشار مردم و خیرین و تشکل‌های خیریه آماده سازی شده و در ۱۲ قلم کالا توزیع خواهد شد که امروز به مناسبت میلاد حضرت امام حسن مجتبی (ع) دو هزار و ۵۰۰ بسته توزیع می‌شود.

رئیس مجمع خیرین استان یزد اظهار داشت: بیش از هزار بسته نیز با همکاری این مجمع و در تامین اقلام تهیه شده و سه هزار و ۵۰۰ بسته باقی مانده نیز تا آخر ماه رمضان تهیه و توزیع خواهد شد.

در پایان این مراسم که با حضور فرماندار و جمعی از مسئولان برگزار شد از نمایندگان تعدادی از خیریه‌های یزد با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد و دو هزار و ۵۰۰ بسته معیشتی نیز جهت توزیع بین اقشار آسیب پذیر استان ارسال شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =