سندرز افزایش نرخ بیکاری در آمریکا را فاجعه بار خواند 

تهران - ایرنا - سناتور ارشد آمریکایی با فاجعه بار خواندن افزایش نرخ بیکاری و تعداد شغل‌های از دست رفته در آمریکا گفت که ما باید حقوق و دستمزد کارمندان را تضمین کنیم.

برنی سندرز در صفحه توییتری با اشاره به افزایش ۱۴.۷ درصدی نرخ بیکاری در آمریکا نوشت: ما باید حقوق و دستمزد هر کارمند را تضمین کنیم و در مدت زمان همه‌گیری کرونا در آمریکا به طور ماهانه ۲ هزار دلار برای آنان فراهم کنیم. 

سندرز سناتور ایالت ورمونت افزود: این همان چیزی است که یک اقتصاد متقلب و فاسد به نظر می‌رسد.

بازار سهام: بهترین دستاوردهای ماهانه در ۳۳ سال گذشته 

بیکاری: بدترین نرخ از زمان رکود بزرگ

سندرز همچنین با اشاره به تحمیل اکثر فشار کنونی اقتصادی آمریکا بر دوش کارگران گفت: ما باید تغییر اساسی در اقتصاد داشته باشیم. مدیران وال استریت نباید فقط از این همه درد و رنج سود ببرند. 

براساس گزارش دفتر آمار آمریکا در روز جمعه به دنبال تاثیر بیماری کووید ۱۹ بر اقتصاد نرخ بیکاری در ایالت متحده به ۱۴.۷ درصد افزایش یافته است. 

در پی شیوع ویروس کرونا و تاثیر دوران قرنطینه بر اقتصاد آمریکا، در ماه آوریل در حدود ۲۰.۵ میلیون شغل در این کشور از بین رفت و نرخ بیکاری در ایالت متحده به ۱۴.۷ درصد افزایش یافته است.  

گزارش ماه آوریل آمار اشتغال در آمریکا اولین نسخه منتشر شده ماهانه است که میزان تخریب اقتصادی انجام شده توسط ویروس کرونا را نشان می‌دهد. 

در ماه فوریه نرخ بیکاری در آمریکا به میزان ۳.۵ درصد بود. 

صنعت گردشگری و مسافرتی آمریکا شاهد بیشترین آمار از دست دادن شغل با میانگین ۷. ۷ میلیون شغل در پی بیماری کووید ۱۹ بوده است. 

به دنبال شیوع ویروس کرونا در آمریکا تا کنون یک میلیون و ۲۹۲ هزار و ۹۱۷ نفر مبتلا و ۷۶ هزار و ۹۴۲ نفر جان باخته‌اند و ۲۱۷ هزار و ۲۵۱ نفر بهبود یافته‌اند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =