زلزله آسیب جدیدی به قلعه فلک‌الافلاک خرم‌آباد وارد نکرد

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان گفت: در پی زلزله بامداد امروز جمعه آسیب جدیدی به قلعه تاریخی فلک‌الافلاک وارد نشده است.

سیید امین قاسمی روز جمعه به رسانه ها اعلام کرد: در پی زلزله بامداد امروز جمعه ۱۹ اردیبهشت که به بزرگی چهار ریشتر در شهر فیروز آباد رخ داد خوشبختانه خسارت جدیدی به بنای قلعه فلک الافلاک وارد نشده است.
وی اظهار داشت: بلافاصله پس از وقوع این زمین لرزه در لرستان و با بررسی های به عمل آمده خوشبختانه خسارت جدیدی به این اثر ارزشمند وارد نشده است. 
وی با بیان اینکه بر اثر زمین لرزه ۱۷ اردیبهشت در استان ۲ کنگره برج های قلعه تخریب و برخی ترک های دیواره این اثر ارزشمند که از سالها قبل وجود داشت عمیق تر شده افزود: طرح استحکام بخشی قلعه فلک الافلاک خرم آباد با مشورت امور پایگاههای میراث ملی کشور به چند تن از اساتید برجسته سازه ای کشور واگذار شده که هم اکنون مشاور در حال انجام مطالعات و آزمایشات آن است.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان یادآور شد: سقف و دیواره سالن ضلع شرقی خانه تاریخی آخوند ابو خرم آباد و همچنین چند خانه تاریخی شهر بروجرد نیز بر اثر این زمین لرزه آسیب دیده است.

بیش از پنج هزار اثر تاریخی در لرستان وجود دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha