زلزله به هیچ محوری در استان تهران آسیب نزده است

تهران - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران گفت: زلزله بامداد جمعه تهران به هیچ یک از محورها آسیب نزده و هم اکنون تردد در همه محورهای استان در جریان است.

به گزارش روز جمعه وزارت راه و شهرسازی، «حیدر نوروزی» درباره آخرین وضعیت راه‌های استان تهران بعد از زلزله بامداد جمعه در منطقه دماوند، گفت: در زلزله دیشب به‌شکل جزئی و مقطعی در محدوده کمرخانی محورهای هراز و شمیرانات شاهد مقداری ریزش بودیم. همکاران ما بلافاصله در محل حاضر و اقدام به برداشتن ریزش‌ها کردند. هم اکنون جاده‌ها باز و تردد در محورهایی که ذکر شد در جریان است.

 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران ادامه داد: براساس آخرین گزارش‌هایی که  دقایقی پیش به دست من رسید، تمام محورهای استان باز بوده و شاهد روانی تردد در آن ها هستیم.

نوروزی با اشاره اینکه محورهای هراز، شمیرانات و فیروزکوه مشکلی برای تردد ندارند، اظهار داشت: خوشبختانه زلزله شب گذشته به هیچ یک از مسیرها آسیب نزده و همان طور که گفته شد هیچگونه گزارشی مبنی بر تخریب محور واصل نشده است.

وی افزود: با این همه آمادگی کامل همچنان وجود دارد و امروز هم جلسه‌ای با استاندار تهران خواهیم داشت تا گزارشی از آخرین وضعیت راه های استان داشته باشیم.

زمین لرزه ای ساعت ۴۸ دقیقه بامداد جمعه به بزرگی ۵.۱ در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر)، در عمق ۷ کیلومتری زمین در حوالی دماوند به وقوع پیوست که شدت آن در کلانشهر تهران کاملا احساس شد.

«اسماعیل نجار» رییس سازمان مدیریت بحران گفت: یک پیرمرد ۶۰ ساله بر اثر فرار از منزل و آسیب دیدن سر وی، جان خود را از دست داد و ۳۳ نفر نیز مصدوم و روانه بیمارستان شدند.

وی افزود: در مجموع ۱۹ نفر مربوط به منطقه دماوند و ۱۵ نفر نیز مربوط به تهران هستند که تاکنون ۱۱ نفر به صورت سرپایی درمان شدند و چهار نفر مابقی هم اکنون در بیمارستان تحت درمان هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =