فرماندار: تولیدات بومی تویسرکان نیازمند برندسازی است

همدان- ایرنا- فرماندار تویسرکان گفت: تولیدات بومی این شهرستان در حوزه‌های مختلف هنرهای دستی، محصولات کشاورزی و سوقات خاص برای افزایش بازار فروش نیازمند دریافت نشان ویژه تجاری و برندسازی است.

سید رسول حسینی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شهرستان تویسرکان از ظرفیت و مزیت های ویژه ای در تولیدات داخلی مانند گردو، صنایع مبل و منبت، سیر، برخی محصولات باغی مانند آلو، سماق و مواردی از این دست برخوردار است که برخی از آنها آنگونه که باید معرفی نشده اند.

وی بیان کرد: در شرایطی که تبلیغات جذاب و اثر بخش می تواند بازار فروش گسترده تری برای محصولات تولیدی ایجاد کند، شهرستان تویسرکان می تواند با تمرکز و تلاش بیشتر در بخش تبلیغات، بازارهای فروش خود را گسترش دهد.

حسینی تاکید کرد: تداوم تبلیغات جذاب و اثر گذار در بازار فروش در گروی انسجام صنفی و تعاونی و حضور پررنگ تر بخش خصوصی از طریق راهکارهایی مانند اتاق بازرگانی در بازارهای استانی، ملی و بین المللی است.

وی با اشاره به اینکه برند سازی، تبلیغات و بازار یابی تخصصی باید به بخشی از فرآیند کاری فعالان حوزه تولید و اقتصاد تویسرکان تبدیل شود خاطر نشان کرد: شهرستان تویسرکان به تنهایی بیش از ۲۳ درصد تولیدات صنایع دستی استان همدان را به خود اختصاص داده است.

فرماندار تویسرکان اضافه کرد: این شهرستان همچنین از شش هزار و ۱۰۰ هکتار باغ های گردوی مرغوب با کیفیتی در مقیاس جهانی برخوردار است و عنوان شهر ملی منبت گلریز کشور را به خود اختصاص داده است.

وی شهرستان تویسرکان را صاحب نشان جغرافیایی مبل و منبت کشور عنوان کرد و افزود: این شهرستان از بیش از چهار هزار و ۷۰۰ کارگاه تولید صنایع مبل و منبت و نزدیک به هشت هزار شاغل در این بخش برخوردار است.

فرماندار تویسرکان عنوان کرد: حرکت به سمت ایجاد صنایع تبدیلی و فرآوری محصولات باغی مانند گردو می تواند تحولی چشمگیر در افزایش ارزش افزوده و چرخه مالی تولیدات داخلی تویسرکان ایجاد کند.

تویسرکان یکی از شهرستان های استان همدان واقع در دامنه جنوبی کوه الوند است که ۹۰ کیلومتر تا مرکز استان فاصله دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =