۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۳:۲۴
کد خبرنگار: 2443
کد خبر: 83779776
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

وقوع چند پس لرزه به دنبال زلزله ۵.۱ ریشتری دماوند

تهران - ایرنا - به دنبال زمین لرزه ۵.۱ ریشتری در حوالی دماوند در استان تهران، چندین پس لرزه به بزرگی ۲.۵ ، ۲.۷، ۳.۵ و ۳.۹ ریشتری در این منطقه به وقوع پیوسته است.

به گزارش مرکز لرزه نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، بزرگترین پس لرزه در این منطقه به بزرگی ۳.۹ ریشتر ساعت ۲ و ۱۹ دقیقه و ۱۲ ثانیه بامداد جمعه در عمق ۱۱ کیلومتری زمین رخ داد.

وزیر کشور در دستوری به استاندار تهران و رئیس سازمان مدیریت بحران از آنها خواسته است با سرعت نسبت به ارسال تیمهای مجهز امدادی به منطقه اقدام نمایند.

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در این دستور خواستار امدادرسانی سریع و بهینه به آسیب دیدگاه احتمالی، با رعایت کامل  پروتکل های بهداشتی و مراقبتی درباره بیماری ویروس کرونا در منطقه دماوند تهران شد.

وی همچنین ارزیابی از خسارات و اقدام به موقع جهت حل مسکلات مردم را از موارد ضروری در امدادرسانی مورد تاکید قرار داد.

فرماندار دماوند نیز در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفته است: تیم‌های هلال احمر برای بررسی آخرین وضعیت خسارت احتمالی به روستاهای منطقه اعزام شده‌اند.

مهدی حیدری اظهار داشت: با بررسی وضعیت منطقه تا یک ساعت دیگر می توانیم آمار دقیقی از وقوع خسارت احتمالی این زمین لرزه ارائه دهیم.

به دنبال وقوع زلزله ۵.۱ ریشتری اوایل بامداد روز جمعه در استان تهران، تمامی دستگاههای اجرایی و امدادی از جمله پایگاه‌های اورژانس و سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمربه حالت آماده باش درآمده اند.

زمین لرزه ای در ساعت ۴۸ دقیقه بامداد روز جمعه به بزرگی ۵.۱در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر)، در عمق ۷ کیلومتری زمین در حوالی دماوند به وقوع پیوست که شدت آن در کلانشهر تهران کاملا احساس شد.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =