۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۳:۲۸
کد خبرنگار: 1250
کد خبر: 83779774
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

آخرین وضعیت شهرستان دماوند از زبان فرماندار

تهران- ایرنا- سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند گفت: در پی وقوع زلزله ۵.۱ ریشتری، ستاد مدیریت بحران شهرستان به حالت آماده باش درآمده و تاکنون خسارت جانی ناشی از تخریب گزارش نشده است.

مهدی حیدری بامداد جمعه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در پی وقوع زلزله ای به بزرگی ۲.۹ ریشتر در ساعت ۲۳:۰۰ شب گذشته و ۵.۱ ریشتری در ساعت ۴۵ دقیقه بامداد امروز موجب شد تا تمامی عوامل ستاد مدیریت بحران شهرستان به حالت آماده باش کامل قرار گیرند.

وی افزود: هم اکنون عوامل جمعیت هلال احمر، امدادی و اورژانس و دیگر عوامل با حضور در پایگاه‌های خود در حالت آماده باش کامل قرار دارند و تمامی مناطق روستایی و شهری تحت کنترل است.

این مقام مسئول با بیان اینکه تاکنون بیش از ۷ مورد پس لرزه در شهرستان رخ داده است، خاطر نشان کرد: این زمین لرزه ها موجب فوت مردمی ۶۰ ساله در شهر رودهن و شش مصدوم در شهرستان شده که به دلیل ترس افراد از زلزله بوده است.

سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند با بیان اینکه از مردم خواست تا ضمن حفظ آرامش، اخبار و اطلاعات را از مراجع رسمی پیگیری کنند، گفت: تاکنون هیچ مورد تخریب ساختمانی و خسارت جانی نداشته ایم.

لازم به ذکر است، با آغاز وقوع زلزله های متعدد در شهرستان دماوند، مردم به خیابان ها آمده و تصمیم دارند شب را در خودروهای شخصی به صبح رسانند. برخی از منازل شهر دماوند ترک خوردگی دیوار گزارش شده است.

همچنین در جایگاه‌های سوخت دماوند شاهد حجم زیادی از خودروها هستیم که در حال سوختگیری می باشند. البته نیروی انتظامی در سطح شهر مستقر هستند.

درب ورزشگاه تختی شهر دماوند باز شده و شهروندان می توانند جهت استقرار موقت به این مکان مراجعه کنند. همچنین برخی از شهروندان به برخی بوستان های شهر دماوند همچون شهربازی، خانواده، پوش و کوثر حضور یافتند که البته از زمان وقوع اولین زلزله تاکنون از تعداد آنان کاسته شده است.

به گزارش ایرنا؛ حوالی ساعت یک بامداد زلزله ای به بزرگی ۵.۱ ریشتر تهران و شهرهای اطراف را لرزاند.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =