۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۳:۱۲
کد خبرنگار: 1250
کد خبر: 83779764
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

فوت یک نفر در دماوند در حین فرار از زلزله

تهران – ایرنا – رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند گفت: در پی زلزله ۵.۱ ریشتری در شهرستان دماوند، یک مرد ۶۰ ساله در حین فرار از زلزله، جان خود را از دست داد.

حسن خیرخواه بامداد جمعه با اعلام این خبر به ایرنا گفت: مرد ۶۰ ساله از اهالی شهر رودهن هنگام وقوع زلزله در حال خروج از منزل در اثر برخورد با دیوار و ضربه مغزی متاسفانه جان خود را از دست داده است.

وی ادامه داد: همچنین ۶ نفر نیز در شهر دماوند به دلیل فرار ناشی از ترس زلزله مصدوم و توسط عوامل اورژانس به بیمارستان انتقال یافتند.

این مقام مسئول با بیان اینکه هم اکنون تمامی نیروهای امدادی، اورژانس، بیمارستان ها و مراکز درمانی شهرستان در آماده باش کامل قرار دارد، گفت: مردم خونسردی خود را حفظ کنند تا شاهد حوادث ناشی از ترس از زلزله نباشیم.

همچنین به گفته سخنگوی سازمان اورژانس کشور، تاکنون ١١ مصدوم ناشی از ترس زلزله در شرق استان تهران گزارش شده که ٦ نفر آن در شهر دماوند و ۵نفر دیگر در شرق تهران به دلیل فرار ناشی از ترس زلزله مصدوم شدند.

حوالی ساعت ۲۳:۰۰ شامگاه پنجشنبه شاهد زمین لرزه ای به بزرگی ۲.۹ دهم ریشتر به عمق ۱۰کیلومتری زمین بودیم که ساعت ۴۵ دقیقه بامداد روز جمعه زمین لرزه شدیدتری به بزرگی ۵.۱ دهم ریشتر در ۶کیلومتری دماوند رخ داد که تاکنون ۵ پس لرزه داشته است.

این زمین لرزه نه تنها در تمامی نقاط استان تهران بلکه در استانهای همجوار نیز احساس شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =