۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۳۳
کد خبرنگار: 1258
کد خبر: 83779602
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

ویروس کرونا در کمین مردم پاکدشت است

تهران - ایرنا - فرماندار شهرستان پاکدشت گفت: با وجود آن‌که پاکدشت در تقسیم بندی شیوع ویرویس کرونا، در وضعیت زرد قرار دارد ولی این بیماری همچنان در کمین مردم است و نباید با عدم رعایت مسائل بهداشتی، شرایط خطر را به شهرستان بازگرداند.

هادی تمهیدی عصر پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: اگرچه در برخی از ایام هفته‌های اخیر، بیماران کرونایی جدیدی به بیمارستان های شهرستان پاکدشت منتقل نشده ولی این امر، بدان معنی نیست که بیماری کرونا از بین رفته و وضعیت شهرستان سفید است.
وی افزود: در حال حاضر نسبت به هفته‌های اولیه شیوع ویروس کرونا، آمار ابتلاء مردم پاکدشت به این بیماری کاهش یافته و این به دلیل رعایت مسائل بهداشتی از سوی شهروندان، همراهی کسبه، تلاش مسئولان و پای کارآمدن تمامی نیروهای مخلص و جهادی در شهرستان است.
این مسئول خاطرنشان کرد: در روزهایی که واحدهای تجاری تعطیل و از میزان حضور مردم در معابر کاسته شده بود، شیب نزولی بیماری نیز به خوبی مشاهده شد ولی با بازگشایی مجدد مغازه ها و افزایش حضور مردم در سطح شهر و روستا، این نگرانی وجود دارد که بار دیگر شاهد شیوع این بیماری در بین مردم باشیم.
تمهیدی اظهار داشت: بازگشایی واحدهای تجاری باعث فراموش شدن عمق خطر ابتلاء به بیماری کرونا شد و اغلب مردم با تصور خاتمه یافتن شیوع ویروس کرونا، به زندگی عادی خود بازگشتند.
وی افزود: اگر طی ۱۰ روز متوالی، تعداد بیماران بهبود یافته و مرخض شده از بیمارستان، بیشتر از ورودی به بیمارستان‌ها باشد، نشان‌دهنده این امر است که میزان ابتلاء به بیماری نزولی شده است.
فرماندار پاکدشت اظهار کرد: طی هفته گذشته در برخی از روزها میزان ورودی بیماران کرونایی به بیمارستان‌ها به صفر رسید ولی در بعضی روزهای دیگر ۴ مبتلا و یک یا دو نفر فوتی داشتیم بنابراین نمی‌توان وضعیت شهرستان پاکدشت را سفید اعلام کرد.
وی گفت: یکی از عوامل پایان نیافتن ابتلاء به کرونا در پاکدشت، تردد روزانه ۳۰ تا ۴۰ هزار کارگری است که از شهرهای همجوار به پاکدشت رفت و آمد می‌کنند و این امر می‌تواند باعث انتقال ویروس کرونا شود.
این مسئول از مردم خواست با رعایت فاصله گذاری و رعایت هرچه بیشتر مسایل بهداشتی، در مبارزه با ویروس کرونا اهتمام بیشتری داشته باشند.
پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
بر اساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تا کنون ۱۰۳۱۳۵ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند،  ۶۴۸۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند، ۸۲۷۴۴ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند و  ۲۷۲۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =