پذیرش بیماران کرونایی قم به بیمارستان کامکار محدود شد

قم‌ - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی قم، گفت: در حال حاضر پذیرش بیمارانی که مبتلا و یا مشکوک به کرونا هستند، فقط در بیمارستان کامکار قم صورت می گیرد.

"محمدرضا قدیر" روز پنج‌شنبه اظهار داشت: برخی از همشهریان به دیگر بیمارستانهای سطح شهر مراجعه می کنند که از آنها درخواست میکنیم، فقط به بیمارستان کامکار مراجعه کنند و دیگر بیمارستانها پذیرش بیماران کرونایی نخواهند داشت.

قدیر بیان داشت: عملیات ضدعفونی در بیمارستان های فرقانی و شهید بهشتی که اختصاص به بیماران کرونایی داشت انجام شده و در حال حاضر به بیماران غیر کرونایی خدمات رسانی می کنند.

رییس علوم پزشکی قم، تصریح کرد: بر اساس پروتکل های وزارت بهداشت در هر بیمارستانی تخت‌هایی را برای افراد بستری مشکوک به کرونا در نظر گرفتیم، ولی پذیرش اولیه بیماران مشکوک به کرونا فقط در بیمارستان کامکار صورت می‌گیرد.

۱۰ اداره در قم مورد ارزیابی بهداشتی قرار گرفتند

معاون دانشگاه علوم پزشکی قم نیز اعلام کرد: در ادامه اجرای طرح فاصله گذاری و نظارت بر ادارات و سازمان ها ۱۰ اداره مورد نظارت قرار گرفت و برخی موارد تذکرهای لازم قرار گرفت.

"سیامک محبی" با بیان اینکه بازرسان مرکز بهداشت همواره در راستای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی تلاش می کنند، افزود: تعداد کل بازدیدهای بهداشتی در ۲۴ ساعت گذشته، بر ۸۵۹ مورد بود که طی آن ۹۳ مورد اخطار تعطیلی صادر و ۱۲ مورد صنوف پرخطر غیر فعال شدند.

محبی از معدوم سازی ۹۳۶ کیلوگرم مواد غذایی در این استان خبر داد، و گفت: طبق روال بازرسی های لازم از زمان شیوع کرونا نظارت بر شستشو و دفن اموات و همچنین گندزدایی در برنامه مبلمان شهری نیز انجام گرفت.

کووید۱۹، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع و ازجمله راه‌های انتقال آن عطسه و سرفه و دست دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می‌کنند علاوه بر پرهیز از دست دادن و روبوسی و عدم حضور در مراکز عمومی، به هنگام عطسه حتما جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.

ویروس کرونا موسوم به «کوید ۱۹» اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی‌ماه ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش‌شماره ۰۲۵) تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند./

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =