خانواده خیر بوکانی هزینه احداث مدرسه‌ای ۳ کلاسه را تقبل کردند

مهاباد- ایرنا- خانواده خیر بوکانی هزینه ساخت یک باب مدرسه سه کلاسه را در روستای «خورخوره» از توابع بخش مرکزی این شهرستان تقبل کردند.

مدیر آموزش و پرورش بوکان روز شنبه در گفت و گو  با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اعضای این خانواده خیر با حضور در مدیریت آموزش و پرورش این شهرستان تعهد کردند که در روستای محروم خورخوره این شهرستان یک مدرسه سه کلاسه به نام مرحومه «خدیجه گروه » یکی از معلمان این شهرستان بود را احداث کنند.

سلیمان مام‌عزیزی اضافه کرد: این مدرسه سه کلاسه در مدت چهار ماه در زمینی به مساحت ٥٠٠ متر مربع و زیر بنای ١٧٠ متر مریع با هزینه ٤٠٠ میلیون تومان احداث و تا قبل از شروع سالتحصیلی جدید در اختیار دانش‌آموزان این روستا قرار خواهد گرفت.  

وی بیان کرد: مرحومه «خدیجه گروه»  یکی از معلمان خوشنام شهرستان بوکان بودند که ٣١ سال در مناطق محروم این شهرستان به‌عنوان آموزگار، دبیر، معاون و مدیر، خدمات شایانی را در این منطقه انجام داده است.

مدیر آموزش و پرورش بوکان اظهار داشت: در حال حاضر هشت مدرسه با ۶۰ کلاس درس با ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار دولتی در بوکان در حال ساخت است که به صورت میانگین از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

«مام‌عزیزی»، در خصوص مدارس در حال احداث خیّران مدرسه‌ساز نیز افزود: هم‌اکنون ۶ باب مدرسه با ۲۶ کلاس درس توسط خیّران مدرسه‌ساز در این شهرستان ساخته می‌شود که مدرسه ۱۲ کلاسه در شهر سیمینه قبل از شروع سال تحصیلی جدید به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش ایرنا، خانم گروه در سال ٨٦ به درجه بازنشسته نایل و در سال ۱۳۹۷ فوت کرد.

مجمع خیران مدرسه ساز بوکان فعالیت خود را از سال ۱۳۸۶ آغاز کرده است و در حال حاضر بیش از ۲ هزار نفر عضو دارد؛ این شهرستان با ۲۵۸ هزار نفر جمعیت و ۴۳ هزار دانش‌آموز در جنوب آذربایجان‌غربی قرار دارد.


 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =