توزیع مرحله دوم کمک مومنانه در آمل آغاز شد

ساری - ایرنا- مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه شهرستان آمل با هدف توزیع ۶ هزار و ۸۰۰ بسته کمک معیشتی بین آسیب‌دیدگان ناشی از ویروس کرونا عصر پنجشنبه آغاز شد.

جانشین فرمانده سپاه آمل در حاشیه توزیع این بسته ها به خبرنگار ایرنا گفت : این رزمایش در راستای حمایت از اقشار آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا با شعار " همه باید همدل و همراه باشیم" آغاز شده است و بسته های معیشتی توسط خیرین فراهم شده که توسط نواحی و پایگاه های مقاومت بسیج توزیع می شود.

مهدی فلاح با بیان اینکه مرحله دوم  توزیع بسته های معیشتی به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی (ع)  از عصر امروز آغاز شد و تا فردا شب ادامه خواهد داشت ، گفت : ارزش ریالی بسته های معیشتی اهداء شده به طور میانگین حدود ۲۵۰ هزار تومان است.

وی ادامه داد : در این مرحله ۶ هزار و ۸۰۰ بسته معیشتی با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان میان نیازمندان و افرادی که در اثر بیماری کرونا  دچار آسیب شغلی و معیشتی شدند توزیع می شود. 

فلاح با بیان اینکه هدف گذاری شهرستان آمل برای رزمایش کمک مومنانه توزیع حدود ۲۰ هزار بسته کمک معیشتی است ، توضیح داد :  بالغ بر پنج هزار بسته معیشتی نیز طی دو مرحله در شب شهادت امام علی (ع) و عید فطر توزیع خواهد شد.

پیش از این در مرحله اول این رزمایش ۶ هزار و ۷۰۰ بسته معیشتی در شب اول ماه مبارک رمضان در شهرستان توزیع شده بود.

دربحران کرونا و تعطیلی برخی از مشاغل، تعداد زیادی از خانواده ها از جمله خانواده زندانیان نیازمند دچار آسیب اقتصادی شدند و رهبر معظم انقلاب برای جبران آن دستور اجرای رزمایش کمک مومنانه را از نیمه شعبان تا پایان ماه مبارک رمضان داد.

رزمایش مواسات یا همان کمک مومنانه همزمان با سراسر کشور در استان مازندران  با تاکید بر لزوم توجه  به فرهنگ تقسیم شادی در دوران بحران کرونا در ۲۴ فروردین ماه با هدف جهش خیراندیشی برای کمک به خانواده های نیازمند آغاز شد.

 در این رزمایش قرار است با شناسایی افراد نیازمند و افراد خسارت دیده در بحران کرونا طی سه مرحله  درماه مبارک رمضان،بسته های معیشتی به صورت یکپارچه توزیع  شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها