دبیرکل سازمان شهرهای پایدار هوشمند جهان هفته شیراز را تبریک گفت

شیراز-ایرنا-دبیرکل سازمان شهرهای پایدار هوشمند جهان (WeGo) با ارسال پیامی ویدیویی، روز و هفته شیراز را به شهروندان شیرازی تبریک گفت.

به گزارش روز پنجشنبه پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، در پیام "کیونگ یول لی" که خطاب به شهروندان و شهردار شیراز ارسال شده، آمده است: شهروندان شهر زیبای شیراز، روز شیراز را تبریک می گویم. ای کاش به جای ارسال این پیام ویدیویی، آنجا بودم و با شما این روز را جشن می‌گرفتم، ای کاش می‌توانستم همراه شما اشعار سعدی را بخوانم و بوی بهارنارنج را استشمام کنم.

در ادامه این پیام بیان شده است: همان طور که سعدی گفته است، بنی آدم اعضای یک پیکرند. اگر درد و رنج دیگران را حس و درک نکنیم، شایسته نام آدمی نیستیم. بحران کنونی حس انسانیت، توجه، درک و مهربانی را فرا می‌خواند و این چنین ما ایرانیان و کره‌ای‌ها بر ناملایمات غبله می‌کنیم.

دبیرکل سازمان شهرهای پایدار هوشمند جهان در این پیام بیان کرده است: سازمان شهرهای پایدار هوشمند، شهرهوشمند را برای کل بشریت می‌سازد. یک شهر هوشمند، شهری شاد برای مردمان هوشمند (انسان‌ها) است. من آن را شهرانسان خردمند می‌نامم. مفتخریم یک عضو فعال به نام شیراز داریم. امیدوارم همکاری نزدیکمان تداوم داشته باشد.

در این پیام عنوان شده است: نیمه اردیبهشت در کشور کره نیز یک عید ملی است. این روز، روز کودکان، روز بنی آدم نامیده می‌شود. کودکان میوه‌های انسان‌ها، امید و آینده آنان هستند،از این رو، ایران و کره قدرت عشق انسان را جشن می‌گیرند و این قدرت در نهایت همه گیر و غالب خواهد شد. همانگونه که مولوی شاعر پارسی سرای هم عصر سعدی گفته است، این نیز بگذرد.

سازمان جهانی سازمان شهرهای هوشمند پایدار «WeGO» یک نهاد بین‌المللی است که با شهرها برای توسعه پایدار شهری براساس دولت الکترونیک همکاری می‌کند و رویکرد کلیدی آن تحقق «شهر هوشمند پایدار برای همگان» است. مقر این سازمان در شهر «سئول» پایتخت کره جنوبی به عنوان یکی از شهرهای پیشرو در امر هوشمندسازی قرار گرفته و شهرداری شیراز نیز عضو رسمی این سازمان جهانی است.

پانزدهم اردیبهشت ماه در سال ۱۳۸۱ به عنوان روز شیراز در تقویم ملی ایران به ثبت رسید که سرآغاز هفته‌ای به همین نام است و تا بیست و یکم اردیبهشت ادامه دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =