بانیان مراسم ترحیم در دزفول به دادسرا احضار شدند

دزفول - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب دزفول گفت: بانیان مراسم ترحیم در یکی از مناطق دزفول به دادسرا احضار و برای آنها پرونده تشکیل شد.

منصور محمدی خباز روز پنجشنبه به رسانه‌های دزفول اعلام کرد: روز گذشته(چهارشنبه) قبل از برگزاری آیین تشییع جنازه در یکی از مناطق شهرستان دزفول، ماموران کلانتری به صاحبان مراسم تذکر دادند و از آنها تعهد گرفتند که برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، مجلس را با کمترین جمعیت و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از جمله تشکیل نشدن اجتماع و رعایت فاصله اجتماعی، برگزار کنند اما این افراد به تعهد خود و قانون پایبند نبودند.

دادستان عمومی و انقلاب دزفول اظهارداشت: برای چند نفر از بانیان مراسم پرونده تشکیل و به دادسرا احضار شده‌اند تا طبق قانون با آنها برخورد شود.

وی افزود: تمام تصمیمات و اقدامات ما فقط برای حفظ امنیت و سلامت مردم شهرستان دزفول و جلوگیری از ابتلای افراد به ویروس کرونا است لذا از شهروندان انتظار داریم ضمن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و توجه به توصیه‌های مسئولان، در مسیر شکست ویروس کرونا گام بردارند.

گفتنی است طبق ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی، افرادی که پروتکل‌ها و هشدارهای بهداشتی را رعایت نکنند به جرم تهدید علیه سلامت عمومی جامعه محکوم و با آنها برخورد می‌شود. 

چندی پیش نیز برگزاری آیین ترحیم و تشییع در سردشت دزفول با جمعیت بالا خبرساز شد.

شهرستان دزفول بعد از اهواز بیشترین آمار مبتلا به کرونا را در استان خوزستان به خود اختصاص داده است.

طبق اعلام سخنگوی وزارت بهداشت تعداد مجموع بیماران مبتلا به کرونا در سطح کشور تا امروز پنجشنبه به ۱۰۳ هزار و ۱۳۵ نفر رسیده است.

کرونا یا کووید ۱۹ نخستین بار در ووهان چین مشاهده شد و اکنون به بیش از ۲۰۰ کشور جهان سرایت کرده است

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =