طرح خدمت و همدلی «راهکار» در مساجد قم اجرا می‌شود

قم-ایرنا-مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد قم گفت:طرح ملی «راهکار»، باهدف ایجاد و تقویت نهضت خدمت‌رسانی، تقویت بنیه ایمان، همدلی، کار و ایثار در محیط خانواده و محله با استفاده از ظرفیت‌های خودجوش و داوطلبانه مردمی در قم اجرا می‌شود.

حجت‌الاسلام‌ سعید روحانی روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگاران، ادامه داد: طرح ملی «راهکار» (رزمایش ایمان، همدلی، کار و ایثار رمضان) در ماه مبارک رمضان به‌موازات تمام کشور با محوریت «مسجد، محله و خانواده» در ایام شیوع ویروس کرونا برگزار می شود.

وی اضافه کرد:  کانون فرهنگی و هنری مسجد با محوریت امام جماعت، همراهی هیات امنا و سایر تشکل‌های محله می‌تواند با رویکردهای تعریف‌شده در این طرح  گامی موثر برداشته و به اهداف اصلی دست یابد.                                                      

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد قم ادامه داد:  ۱۴ برنامه عملیاتی در قالب ۲ بسته برنامه‌ای، در چهار محور ایمان، همدلی، کار و ایثار طراحی‌شده تا کانون‌های فرهنگی هنری بتوانند تا زمانی که نماز جماعت در مساجد برقرار نباشد، این برنامه‌ها را اجرا کنند.                            

روحانی افزود: هماهنگی با امام جماعت مسجد و هم‌فکری با «هیات اندیشه ورز» محلی جهت غنا بخشی به محتوای برنامه‌های عملیاتی «طرح ملی راهکار» از نکاتی است که در این طرح به آن تاکید شده است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد قم به زمان اجرای این طرح اشاره کرد و گفت: زمان اجرای این طرح از ابتدای اردیبهشت تا ۳۱ خردادماه سال جاری است و به ۱۱۴ کانون برتر و ۱۱۴ شرکت‌کننده برتر در این طرح جوایزی خواهد شد.

روحانی در پایان تصریح کرد: توزیع اقلام بهداشتی، ضدعفونی کردن معابر، مشارکت در غربالگری اهالی مناطق محرم، دوخت ماسک و لباس بیمارستانی و غیره این اقدامات بیانگر این است که مسجدی‌ها با پرورش یافتن در مکتب قرآن و اهل‌بیت، وقت عمل درصحنه حاضر هستند و نیاز جامعه را برطرف می‌کنند.

ویروس کرونا موسوم به « کوید ۱۹» اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی‌ماه ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش‌شماره ۰۲۵) تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =