مسیر کوه خواجه هامون بهسازی شد

زاهدان- ایرنا- سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هامون در شمال سیستان و بلوچستان گفت: مسیر ارتباطی پایگاه پدافند هوایی به سمت آرامگاه خواجه با استفاده بهینه از امکانات راهداری این شهرستان در ماه جاری بهسازی و تعریض شد.

حامد سروری نیا روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: با توجه به آسیب‌های وارده به بدنه جاده و کاهش عرض اولیه آن از پنج به حدود سه و نیم متر براثر بارندگی و سیلاب و ترددهای انجام شده، تعداد پنج نفر از نیروهای این اداره به همراه ۲ دستگاه ماشین آلات سنگین شامل بولدوزر و بیل مکانیکی در مدت پنج روز با انجام عملیات موج تراشی در ۶ نقطه از مسیر و خاکریزی به حجم ۱۷ هزار متر مکعب و تسطیح بخش های مورد نیاز، عرض جاده را به هشت متر افزایش دادند که این مساله موجب ایمنی و تسهیل تردد در این مسیر شده است.

وی افزود: تعریض پنج نقطه دارای شعاع دید محدود و همچنین جمع آوری سنگ‌های بزرگ دارای خطر ریزش در نقاط مشرف به جاده را از دیگر اقدامات اداره مذکور برای ایمنی بیشتر مسیر پایگاه پدافند هوایی عنوان کرد.

سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هامون تصریح کرد: همچنین به منظور جلوگیری از صدمه به بدنه جاده ناشی از سیل و بارندگی‌های فصلی، اقداماتی نظیر احداث آب رو در هفت نقطه به طول ۵۰۰ متر، ایجاد سیل بند لوله گذاری در ۲ نقطه و احداث حوضچه آبگیر به حجم ۳ هزار و ۵۰۰ متر مکعب انجام شده است.

وی  احیا پارکینگ گردشگری مجاور آرامگاه خواجه را از دیگر اقدامات انجام شده در طی عملیات مذکور عنوان کرد و افزود: به منظور تسهیل گردشگری سیاحتی – زیارتی در منطقه کوه خواجه و بهسازی زیرساخت‌های موجود، تسطیح، رگلاژ و خاک برداری محوطه‌ای به مساحت هزار و ۵۰۰ متر مربع توسط نیروهای این اداره انجام شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =