آموزش در زیر آسمان روستاهای مانه‌وسملقان جایگزین شبکه مجازی

بجنورد- ایرنا- نبود پوشش اینترنتی و دسترسی نداشتن به شبکه شاد در مناطق روستایی مانه و سملقان، معلمان این شهرستان خراسان شمالی را بر آن داشت تا کلاس‌های درس خود را در فضای باز و در زیر آسمان برگزار کنند.

مدیر آموزش و پرورش مانه و سملقان روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: ۱۰۱ روستای این شهرستان از پوشش شبکه اینترنت محروم هستند و در نتیجه دانش‌آموزان این مناطق نیز قادر به استفاده از شبکه‌ آموزش شاد نیستند.

بهمن صفرپور اظهار داشت: برای جبران این نقیصه و جلوگیری از عقب ماندن دانش آموزان روستایی از همتایان خود، از چند روز قبل معلمان این روستاها، با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، کلاس های درس خود را در فضای باز برپا می کنند.

وی افزود: در شرایط همه گیری بیماری کرونا که فضای مجازی و شبکه های آموزش به کمک بخش آموزش آمده است متاسفانه دانش آموزان برخی از روستاهای این شهرستان همچنان از این امکانات و در نتیجه آموزش مجازی محروم هستند.

صفرپور گفت: برای اینکه این دانش آموزان از بقیه دانش آموزان شهری و مناطق برخوردار، عقب نمانند، معلمان حاضر شدند با رعایت نکات بهداشتی، کلاس های درس خود در این روستاها را در فضای باز برگزار کنند.

شهرستان مانه و سملقان ۱۸ هزار دانش آموز دارد که توسط ۲ هزار معلم آموزش می بینند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =