۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۱۹
کد خبرنگار: 1455
کد خبر: 83779088
۰ نفر

برچسب‌ها

خسارت زلزله به بناهای تاریخی لرستان

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان گفت: در پی زلزله روز گذشته برخی از ابنیه تاریخی استان دچار خسارت شدند.

سید امین قاسمی روز پنجشنبه به رسانه ها بیان کرد: روز گذشته بلافاصله پس از وقوع این زمین لرزه نسبتاً شدید در لرستان بررسی های لازم برای تعیین خسارت به ابنیه تاریخی لرستان صورت گرفت. 
وی در خصوص خسارت به قلعه فلک الافلاک خرم آباد در پی وقوع این زمین لرزه اظهار داشت: متاسفانه بر اثر این زلزله برخی از ترک های موجود در دیواره این بنای ارزشمند عمق بیشتری پیدا کرده است.
وی با بیان اینکه ۲ کنگره از برج های قلعه نیز در جای خود در پی وقوع این زمین لرزه تخریب شده است بیان کرد: پس از برآورد خسارت و تامین اعتبار، مرمت این بنای ارزشمند در دستور کار اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قرار می گیرد.
قاسمی همچنین در خصوص خسارت به خانه تاریخی آخوند ابو خرم آباد بر اثر این زمین لرزه افزود: سقف و دیواره سالن ضلع شرقی این بنا تاریخی فرهنگی نیز متاسفانه بر اثر زلزله دچار آسیب جدی شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان اضافه کرد: در شهر بروجرد نیز برخی از خانه های تاریخی دچار خسارت جزیی شده اند که باید هرچه سریع تر نسبت به مرمت آنها اقدامات لازم را انجام دهیم.
قاسمی گفت: این زمین لرزه خوشبخاتانه خسارتی به پل های تاریخی لرستان وارد نکرده است.

بیش از پنج هزار اثر تاریخی در لرستان وجود دارد.

روز گذشته زمین لرزه ای با مرکزیت فیروزآباد الشتر که در عمق هفت کیلومتری زمین بوده و ساعت ۱۲ و ۳۷ دقیقه و ۴۹ ثانیه به وقوع پیوست که کمتر از یک ساعت پس از آن زمین لرزه ای به بزرگی ۳.۱ ریشتر در چگنی واقع در ۳۰ کیلومتری خرم آباد رخ داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =