پرداخت ۶۳۰ میلیارد تومان تسهیلات ازدواج در همدان

همدان- ایرنا- معاون فرهنگی و امورجوانان اداره ورزش و جوانان همدان گفت: از سال گذشته تاکنون ۶۳۰ میلیارد تومان تسهیلات ازدواج به زوجین پرداخت شده است.

محرم روزبه روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: همدان در پرداخت تسهیلات ازدواج تعهد صد درصدی خود را انجام داده است و جزو استان های پیشتاز در کشور هستیم.

وی بیان کرد: در همین راستا بانک های ملی، صادرات، کشاورزی و ملت بیشترین پرداختی تسهیلات ازدواج در همدان را داشته اند.

روزبه اظهار داشت: محدودیتی در پرداخت تسهیلات ازدواج در سطح استان وجود ندارد و امسال به هر یک از زوج های متقاضی، ۵۰ میلیون تومان وام تعلق می گیرد.

معاون فرهنگی اداره ورزش و جوانان همدان خاطرنشان کرد: سرعت بخشیدن در پرداخت تسهیلات ازدواج سیاست اصلی مسوولان اجرایی در حوزه جوانان است.

وی یادآور شد: همچنین با پیگیری استاندار و فرمانداران شهرستان ها تمامی بانک ها در پرداخت تسهیلات ازدواج در سطح استان مورد ارزیابی قرار می گیرند.

روزبه افزود: تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای هر یک از زوج ها در سال جاری معادل ۵۰ میلیون تومان با دوره بازپرداخت هفت ساله با اخذ یک ضامن معتبر و سفته است.

هم اینک بیش از ۹۰۰ هزار نفر از جمعیت استان همدان را افراد سنین ۱۵ تا ۲۹ سال تشکیل می دهند و همدان از نظر جمعیت جوان جزو سه استان اول کشور است.

استان همدان حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =