پروژه فیبرنوری روستایی کرمانشاه ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کرمانشاه، از برقراری ارتباطات روستایی بر بستر فیبرنوری به طول ۲۵۰ کیلومتر در استان خبر داد و گفت: این پروژه اکنون با بیش از ۶۰ درصد پیشرفت کاری در دست اجرا است.

«شهریار بهنیا» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به ارتقاء کیفیت ارتباطی به عنوان یکی از اولویت‌های استان، افزود: با اجرای پروژه ارتباطات روستایی بر بستر فیبرنوری، زیرساخت ارتباطی برای ارتقاء بیش از ۵۶ سایت تلفن همراه و اینترنت و همچنین بهبود دسترسی ارتباطی برای بیش از ۱۶ هزار خانوار روستایی از خدمات نسل جدید تلفن همراه و اینترنت پرسرعت سیار فراهم می‌شود.

او تصریح کرد:‌ پروژه فیبرنوری روستایی به طول ۲۵۰ کیلومتر توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای ارتقاء ظرفیت ارتباطی روستایی در نظر گرفته شده که هدف از اجرای این طرح، ایجاد زیرساخت‌های ارتباطی خدمات اینترنت پرسرعت در مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته برای اپراتورها و اتصال روستاها به شبکه ملی اطلاعات است.

وی اظهارداشت: در استان کرمانشاه ۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر فیبرنوری بین استانی، بین شهری و بین الملل بسیار پرظرفیت و هفت هزار کیلومتر فیبرنوری درون استانی با ظرفیت پایین‌تر ایجاد شده است.

کسب و کار اینترنتی گزینه حلال مشکلات اقتصادی صنوف

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمانشاه در ادامه ایجاد، توسعه و تقویت زیرساخت‌های ارتباطی را در فعالیت‌های تجاری موثر دانست و گفت: در شرایط فعلی شیوع کرونا، کسب و کارهای اینترنتی گزینه خوبی برای کاهش مشکلات اقتصادی در بین صنوف است.

بهنیا افزود: با اجرای این طرح در کنار رعایت تردد غیرضرور و اجرای طرح فاصله‌گذاری ضررهای کمتری را به اصناف مختلف وارد می‌کند و با اجرای این طرح مردم مجبور نمی‌شوند برای تهیه مایحتاج زندگی به بیرون از منزل بروند.

وی اضافه کرد: با تمهیدات قبلی در حوزه فناوری اطلاعات بسترهای مناسبی برای کسب و کارهای اینترنتی فراهم شده است.

او گفت: اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات کرمانشاه با شناسایی پلت‌فرم‌های تجاری باعث ترغیب فروشگاه ها به سمت فروش اینترنتی شده و مناسب ترین بستر برای حمایت از مشاغل موجود و مشاغل آسیب پذیر در ایام کرونا است.

لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در دفاتر پیشخوان

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کرمانشاه در ادامه با اشاره به شیوع ویروس کرونا بر لزوم اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی فردی و گروهی در دفاتر پیشخوان خدمات دولت و تسریع در روند امور مردم تاکید کرد و گفت: دفاتر پیشخوان خدمات دولت در کاهش مراجعات مردمی به دستگاه‌های اجرایی از نقش و جایگاه موثر و بالایی برخوردار هستند و روزانه افراد زیادی به این دفاتر مراجعه می‌کنند.

بهنیا تصریح کرد: به منظور پیشگیری از اجتماع و ازدحام شهروندان در برخی ادارات و جلوگیری از بروز ویروس کرونا، دفاتر پیشخوان دولت برای ثبت درخواست و پیگیری امور اداری مردم آماده ارایه خدمت هستند و همچنین نظارت بر نحوه ارایه خدمات و ایفای تعهدات دارندگان پروانه دفاتر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

هم اکنون حدود ۲ میلیون سیم کارت در استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه فعال است.

تعداد مشترکان اینترنت خانگی پرسرعت نیز در استان کرمانشاه ۷۴ هزار مشترک است که از این تعداد ۴۷ هزار مشترک فعال هستند و حدود ۹۰ هزار مشترک نیز متعلق به سایر شرکت‌های ارایه دهنده اینترنت خانگی ADSL است.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۴ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا است.

سرخط اخبار استان‌ها