پاکستان از شیوع کرونا میان اتباع خود در امارات ابراز نگرانی کرد

اسلام‌آباد - ایرنا - پس از تایید ابتلای صدها نفر از اتباع پاکستانی بازگشتی از امارات متحده عربی به ویروس کرونا، اسلام‌آباد مراتب نگرانی شدید خود نسبت به آلودگی شهروندان پاکستانی به ویروس کووید-۱۹ را به ابوظبی ابلاغ کرد.

رسانه‌های پاکستانی روز پنجشنبه گزارش دادند: وزارت امور خارجه این کشور رسماً موضوع شیوع بیماری کرونا به ویژه در میان کارگران پاکستانی که پس از بیکار شدن در امارات، به کشور بازگشته‌اند را به  وزارت امور خارجه امارات متحده عربی اعلام کرده است.

براساس این گزارش، دولت اسلام‌آباد در خصوص میزان بالای شیوع بیماری کرونا میان کارگران پاکستانی بازگردانده شده از امارات متحده عربی به شدت نگران است و معتقد است که شرایط نامناسبت و زندگی کارگران در اماکن پرازدحام در امارات ممکن است موجب گسترش بیشتر این ویروس شده باشد. 

سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان نیز اعلام کرد که این کشور این موضوع را با دولت امارات مطرح کرده و دو کشور در حال یافتن راهی برای حل این نگرانی هستند. 

منابع خبری نوشتند: بیش از ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار پاکستانی در امارات بسر می‌برند که بسیاری از آن‌ها را کارگرانی تشکیل می‌دهند که در شرایط نامناسب زندگی کرده و با دستمزد پایین مشغول به کار هستند. 

تاکنون بیش از ۱۳ هزار کارگر پاکستانی به دلیل شیوع کرونا در امارات شغل خود را از دست داده‌اند و به خاطر پروازهای محدود به مقصد پاکستان، سرگردان شده‌اند. گفته می‌شود تا کنون حدود ۶۰ هزار تبعه پاکستانی برای بازگشت از امارات به پاکستان ثبت نام کرده‌اند. 

به گفته مقامات پاکستانی، فقط ظرف دو هفته گذشته هزاران پاکستانی به کشور بازگشتند که بیش از ۴۵۰ نفر از آنان به ویروس کووید-۱۹ آلوده بودند. 

ستاد عملیات و مدیریت مبارزه با کرونا در پاکستان نیز پیش‌تر گفته بود که اخیراً یک پرواز اختصاصی سازمان هواپیمایی این کشور برای بازگرداندن اتباع پاکستانی به ابوظبی امارات اعزام شد و با ۲۰۹ مسافر به کشور بازگشت در حالی که پس از غربالگری در فرودگاه ۱۰۵ نفر از اتباع پاکستانی به کرونا مبتلا بودند. 

ورود مسافران آلوده به کرونا نه تنها به دغدغه جدیدی برای مسئولان پاکستانی در مهار این ویروس همه گیر تبدیل شده بلکه ماجرای ابتلای ۱۰۹ مسافر یک هواپیما که از مبدا ابوظبی در اسلام آباد فرود آمده بود، موجب شد تا مشاور امنیت ملی پاکستان از تصمیم این کشور برای طرح این موضوع با مقامات اماراتی و چرایی عدم تشخیص بیماری این افراد پیش از سوار شدن به هواپیما، خبر داد. 

علاوه بر این تست کرونای ۱۹۰ مسافر پاکستانی که با پروازهای مختلف از دبی، شارجه و کلمبو به کراچی بازگشته بودند، نیز مثبت اعلام شد و تمامی این افراد برای سپری کردن درمان به مراکز قرنطینه منتقل شدند. 

مسئولان سازمان هواپیمای کشوری پاکستان هشتم اردیبهشت ماه امسال گفتند که از ۶۸۴ مسافر بازگشتی از امارات متحده عربی، آزمایش کرونای ۶۸ نفر از آنان مثبت اعلام شد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha