خرید کلزا در جنوب سیستان و بلوچستان از مرز ۶۰۰ تن گذشت

زاهدان- ایرنا- رییس اداره غله وخدمات بازرگانی ایرانشهر گفت: یکهزار و ۲۰۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی جنوب سیستان و بلوچستان به کشت کلزا اختصاص دارد که تا کنون بیش‌از ۶۰۰ تن از این محصول خریداری شده است.

محسن الله دادی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: خرید محصول کلزای مناطق پیشین، دلگان، بمپور و ایرانشهر توسط اداره غله وخدمات بازرگانی ایرانشهر خریداری می‌شود. 

وی بیان کرد: امسال با هدف حمایت از کشاورزان و تشویق آنان برای کشت محصولات استراتژیکی ۶٠ درصد کرایه حمل محصول کلزا نیز به کشاورز پرداخت می‌شود. 

رییس اداره غله و خدمات بازرگانی ایرانشهر گفت: امسال از سوی دولت هر کیلوگرم کلزا ۴۶ هزار و ۶٠٠ ریال از کشاورزان خریداری می‌شود. 

وی با بیان اینکه تا کنون بیش‌از ٢۵ میلیارد ریال در قبال کلزای خریداری شده به کشاورزان پرداخت شده است افزود: سال گذشته وجه فروش محصولات کشاورزی در سریعترین زمان ممکن به حساب کشاورزان واریز شد و در سالجاری برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای است که مجددا در سریعترین زمان ممکن حتی به صورت روزانه وجه حاصل از فروش محصولات کشاورزی واریز شود.

الله دادی با بیان اینکه محصول کلزای امسال جنوب سیستان و بلوچستان با توجه به بارندگی‌های اواخر سال گذشته از مرغوبیت بالایی برخوردار است گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال بیش‌از هزار و ٢٠٠ تن دانه روغنی کلزا از کشاورزان منطقه خریداری شود.

وی با بیان اینکه محصول کلزای خریداری شده تحویل کارخانجات روغن کشور می‌شود افزود: برداشت کلزا در جنوب سیستان و بلوچستان از اوایل فروردین آغاز شده و تا پایان اردیبهشت ادامه دارد.

به گزارش ایرنا ایرانشهر از توابع سیستان و بلوچستان در ۳۳۷ کیلومتری زاهدان مرکز این استان و در مسیر ترانزیتی چابهار- میلک واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =