مردم خراسان شمالی برای رسیدن به وضعیت سفید کرونایی در خانه‌ بمانند

بجنورد- ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی گفت: استان ما از نظر همه‌گیری ویروس کرونا همچنان در وضعیت قرمز است و از مردم درخواست داریم که حتی‌المقدور با ماندن در خانه‌ به مهار این بیماری کمک کنند.

ولی الله حیاتی روز چهارشنبه در نشست شورای اطلاع رسانی استان با اشاره به روند افزایشی شمار مبتلایان به کرونا در این استان، اظهار داشت: اصرار داریم که مردم اگر به حفظ جان خود، خانواده و همشهریان خود اهمیت می دهند کمتر بیرون بیایند و در صورت ضرورت به بیرون آمدن از منزل نیز فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی را با جدیت رعایت کنند.

رییس شورای اطلاع رسانی خراسان شمالی افزود: برخی اقشار، از جمله فعالان صنفی که ناگزیر از حضور در خارج از منزل هستند باید فاصله اجتماعی و دستورالعمل های بهداشتی را مراعات کنند و دانشگاه علوم پزشکی استان نیز باید بر نحوه رعایت این دستورالعمل ها نظارت دقیقی داشته باشد.

منع اجتماعات دینی، شیعه و سنی نمی‌شناسد

حیاتی با تاکید بر ادامه منع برپایی اجتماعات، حتی آیین های دینی و عبادت های جمعی در استان گفت: این ممنوعیت شامل همه مناطق و نیز برنامه های دینی مذاهب می شود و هیچ یک از برنامه های دینی شیعیان و نیز اهل تسنن را نباید از آن مستثنی دانست.

وی تاکید کرد: این محدودیت ها و ممنوعیت ها تا زمان سفید شدن وضع شیوع این بیماری ادامه خواهد یافت و با متخلفان از آن، برابر قانون برخورد خواهد شد.  

ضرورت شفافیت در اطلاع‌رسانی از کرونا 

رییس شورای اطلاع رسانی خراسان شمالی بر تداوم روند شفاف و دقیق اطلاع رسانی از وضعیت کرونا در استان تاکید کرد و گفت: نظام ما مردم سالاری دینی است که چیزی برای پنهان کردن از مردم وجود ندارد و بر این اساس اطلاع رسانی به موقع و شفاف مسائل به مردم، بسیار مهم است.
حیاتی افزود: مردم اگر نسبت به امری اقناع شوند همراهی می کنند و نمونه عالی آن را در خانه نشینی آنان در روز طبیعت و ۱۳ فروردین دیدیم که با دریافتن ضرورت ماندن در خانه، این آیین سه هزار ساله را به راحتی ترک کردند.

وی تاکید کرد: در شرایط کنونی شیوع ویروس کرونا در جامعه، بیش از هر زمان دیگری به آرامش در فضای مجازی و رسانه ای و ایجاد همگرایی و همدلی بین مردم و مسوولان نیاز داریم.
اطلاع‌رسانی به‌هنگام، شایعه‌سازان را خلع سلاح کرد 

علی قلی زاده، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی نیز در این نشست با قدردانی از تلاش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان برای تغذیه خبری به هنگام و مناسب رسانه ها، گفت: توجه استان به اطلاع رسانی مناسب و شفاف در خصوص بحران کرونا، فرصت جولان و عرض اندام را از افراد و رسانه های مغرض برای شایعه سازی و تشویش اذهان عمومی گرفته است.

 براساس اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت تا ظهر امروز - چهارشنبه- شمار مبتلایان به کرونا در کشور به ۱۰۱ هزار و ۶۵۰ نفر رسیده و ۶ هزار و ۴۱۸ نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

وضعیت ابتلا به کرونا در استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در هفته اخیر روندی جهشی پیدا کرده است و این استان در شمار استان های قرمز کرونایی کشور قلمداد شده است.

مسوولان دانشگاه علوم پزشکی استان علاوه بر تاثیر افزایش نمونه گیری سرپایی ها در افزایش جهش گونه شمار مبتلایان کووید ۱۹ استان، برخی ناپرهیزی ها از جمله حضور بی پروای شهروندان در معابر و بازار، بی توجهی کسبه و فعالان صنفی به رعایت پروتکل های بهداشتی و بی اعتنایی به فاصله گذاری اجتماعی را در این وضعیت موثر می دانند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =