سه استاد نمونه کشوری از اصفهان انتخاب شدند

اصفهان - ایرنا - سه استاد از دانشگاه‌های اصفهان، صنعتی اصفهان و کاشان در بین ۱۶ تن از استادان نمونه منتخب دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور قرار گرفتند.

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری امروز چهارشنبه اسامی ۱۶ تن از استادان نمونه منتخب دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور را اعلام و تاکید کرد: امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا، امکان برگزاری آیین تجلیل از استادان نمونه کشوری به سیاق و روال سال‌های گذشته، وجود ندارد.

بدین ترتیب، پس از تایید نهایی و معرفی استادان نمونه، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در تماس‌های تلفنی جداگانه‌ به استادان نمونه تبریک گفت و از تلاش‌ها و فعالیت‌های علمی، پژوهشی و فناورانه آنها قدردانی کرد.

در بین ۱۶ استاد نمونه کشوری، سه استاد از استان اصفهان انتخاب شدند که ولی‌الله میرخانی رشته شیمی معدنی عضو هیأت علمی دانشگاه اصفهان، محمود مدرس هاشمی رشته مهندسی برق عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان و محمد الماسی کاشی رشته فیزیک عضو هیأت علمی دانشگاه کاشان هستند.

ولی‌الله میرخانی سوابقی مانند دانشمند بین‌المللی(ISI)، استاد برجسته شیمی معدنی کشور و مرد شیمی سال ۲۰۱۱ دانشگاه اصفهان و محمود مدرس هاشمی نیز سوابقی مانند استاد نمونه و رییس دانشگاه صنعتی اصفهان را در کارنامه خود دارند و محمد الماسی کاشی به‌عنوان، استاد و پژوهشگر گروه فیزیک ماده چگال دانشگاه کاشان در باره شرکت‌های دانش بنیان فعال است.

بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده قرار است مراسم رسمی تجلیل از استادان نمونه دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور در سال ۱۳۹۹ پس از عادی شدن شرایط و رفع بیماری کووید ۱۹ برگزار شود.

سال گذشته ۲ استاد از میان ۱۳ استاد نمونه کشوری از دانشگاه‌های اصفهان و صنعتی اصفهان معرفی و تجلیل شدند.

اصفهان دومین استان دانشگاهی کشور با حدود ۲۵۰ هزار دانشجو و ۱۸۰ دانشگاه و موسسه آموزش عالی است که حدود ۱۰ درصد از نخبگان ایران را در خود دارد و به‌عنوان یکی از قطب‌های دانشگاهی و علمی و فناوری کشور از جایگاه مهمی در معرفی و شناساندن ظرفیت‌های دانشگاهی ایران به دنیا و دیگر دانشگاه ها برخوردار است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =