۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۴۴
کد خبرنگار: 1455
کد خبر: 83778601
۰ نفر

برچسب‌ها

آماده‌باش دستگاه‌های امدادی در خرم‌آباد

خرم‌آباد - ایرنا - فرماندار خرم آباد گفت: دستگاه های امدادرسان مکلف هستند با تمام توان آماده باشند تا در صورت هر گونه حادثه به مردم خدمت‌رسانی کنند.

 جعفر طولابی روز چهارشنبه اعلام کرد: در پی وقوع زلزله ۵/۱ ریشتری ظهر امروز تیم های ارزیاب جهت بررسی خسارت احتمالی به مناطق شهری و روستایی خرم آباد اعزام شدند. 

 وی افزود: ۶۵۰ روستا در خرم آباد وجود دارد و تا ۳ روز آینده بحث ارزیابی خسارت ها به پایان می رسد.

 فرماندار خرم آباد بیان کرد: در خرم آباد تا کنون نزدیک به ۱۵۰ مورد اعلام حادثه و خسارت از منازل مسکونی گزارش شده ولی عمدتاً در حد ترک خوردگی و شکستن شیشه ها هستند.

 طولابی اظهار داشت: جلسه اضطراری مدیریت بحران در سطح شهرستان برگزار شد و دستگاه‌ها مکلف شدند آمادگی خود را در بالاترین سطح ممکن حفظ کنند تا در صورت هرگونه حادثه به مردم خدمات لازم صورت گیرد.

 وی تصریح کرد: در شهر خرم آباد نزدیک به ۱۰ مصدوم داشتیم که عمدتاً حین خارج شدن از منزل دچار جراحت شده بودند و هم اکنون وضعیت مطلوبی دارند.

 فرماندار خرم آباد گفت: عمده خسارت ها که در سطح شهر صورت گرفت در مناطق حاشیه نشین نظیر علی آباد و پشت بازار بودند.

 وی عنوان کرد: قلعه فلک الافلاک و خانه تاریخی آخوند ابو نیز آسیب جزئی دیدند و قرار شد تیمی متشکل از میراث فرهنگی و مدیریت بحران ارزیابی دقیقی از نحوه خسارت را انجام و به مردم در این زمینه اطلاع رسانی دقیقی صورت گیرد.

کمتر از یک ساعت پس ازوقوع زمین لرزه ۵.۱ ریشتری در فیروز آبادالشتر لرستان ، دومین زلزله نیز به بزرگی ۳.۱ ریشتر در شهر سراب دوره رخ داد.

زمین لرزه فیروز آباد الشتر در عمق هفت کیلومتری زمین بوده و ساعت ۱۲ و ۳۷ دقیقه و ۴۹ ثانیه به وقوع پیوست.

زمین لرزه شهر سراب دوره در حدود ۳۰ کیلومتری خرم آباد ساعت ۱۲ و ۴۸ دقیقه و ۵۷ ثانیه و در عمق ۱۱ کیلومتری زمین رخ داده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =