۶۵۰ میلیارد ریال هزینه اجرای مجتمع آبرسانی سهران بشاگرد شد

بندرعباس-ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان گفت: یکی از طرح های مهم آبرسانی در شهرستان بشاگرد، اجرای مجتمع آبرسانی سهران است که تاکنون ۶۵۰ میلیارد ریال برای اجرای آن هزینه شده است.

امین قصمی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این هزینه از محل دفتر رهبری، صندوق توسعه ملی و اعتبارات استانی انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: طرح آبرسانی از سد سهران بشاگرد به روستاها به طول ۴۳ کیلومتر است که تاکنون ۲۵ کیلومتر آن لوله گذاری شده است

قصمی تصریح کرد: حجم آب سد سهران بشاگرد ۲ ونیم میلیون متر مکعب است که نیاز آبی این منطقه را فراهم می‌کند.

وی بیان داشت: این مجتمع آبرسانی دارای دو محل پمپاژ و ساخت مخازن در طول محور اصلی و فرعی است که با تکمیل این طرح تا پایان امسال جمعیت شانزده هزار نفری از آب سالم بهره مند می‌شوند.

قصمی با اشاره به تلاش های دولت تدبیر و امید جهت اجرای طرح های آبرسانی در مناطق کم برخوردار، گفت: دولت اقدامات اساسی در ایجاد زیرساخت های تامین، انتقال و تصفیه آب در این شهرستان انجام داده تا با بهره داری از این پروژه ها بتوانیم آرامش را در حوزه تامین آب بشاگرد ایجاد کنیم.

وی بیان داشت: یکی از پروژه های مهم در دست اجرا در بشاگرد، پروژه انتقال آب از سد جگین به شهر سردشت و روستاهای مسیر شامل ۸۱ کیلومتر خط انتقال، دو باب ایستگاه پمپاژ، ۵ واحد مخزن و مجموعه تصفیه خانه آب با ظرفیت ۱۸۰ لیتر بر ثانیه است.

مدیر عامل آب و فاضلاب هرمزگان اظهار داشت: امسال فاز اول این پروژه وارد مدار بهره برداری شد و به زودی در مراسم رسمی افتتاح خواهد شد.

قصمی تصریح کرد: برای انتقال آب از سدجگین به شهر سردشت و روستاهای مسیر یکهزار و ۳۰۰ میلیارد ریال هزینه شده و ۲ هزار میلیارد ریال برای تکمیل آن مورد نیاز است.

شهرستان بشاگرد در ۳۰۰ کیلومتری شرق بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =