چین: فقط با خاتمه اعتراضات آرامش به هنگ کنگ باز می گردد

پکن-ایرنا- اداره امور هنگ کنگ که زیرمجموعه دولت مرکزی چین است در بیانیه ای هشدار داد تا زمانی که اعتراضات در این منطقه پایان نیابد، هنگ کنگ روی آرامش نخواهد دید.

به گزارش روزنامه ساوث چاینا مورنینگ پست از چین، در این بیانیه از معترضان و اغتشاشگران با عنوان ویروس های سیاسی نام برده شده است که به دنبال استقلال هنگ کنگ از چین هستند.

با مهار کرونا در هنگ کنگ، نگرانی ها از افزایش اجتماعات و بازگشت اعتراضات به سطح جامعه هنگ کنگ بالا گرفته است این اعتراضات ماه ژوئن سال گذشته با ارایه لایحه استرداد دولت هنگ کنگ آغاز شد و تا قبل از شیوع کرونا ادامه داشت.

در حالی که چین نگران بازگشت اعتراضات خیابانی در هنگ کنگ است کشورهای غربی از جمله آمریکا و انگلیس و گروه های معترض که خود را حامی دموکراسی می نامند از افزایش نفوذ چین در هنگ کنگ ابراز نارضایتی کرده اند.

بیانیه ادامه می دهد که دولت مرکزی چین در مقابل اعتراضات و گستاخی ها بی تفاوت نخواهد بود زیرا مسئولیتش حراست از نظم و امنیت ملی است.

بیانیه امروز این اداره از معترضان با عبارت "ویروس های سیاسی" یاد کرده است که دشمن "اصل یک چین و دو نظام" هستند نظام سیاسی که چارچوب حکومتی هنگ کنگ را تشکیل می دهد.

در جریان اعتراضات گسترده در هنگ کنگ که بسیاری از شورشیان نیز در آن مشارکت داشتند جوانان با لباس های سیاه با هدف حمایت از دموکراسی با پلیس هنگ کنگ درگیر شدند پلیس می گوید که این افراد بسیاری از مکان های عمومی را به اشغال دراورده و یا به آتش کشیده اند و به سمت متروها، ایستگاه های قطار و فروشگاه ها بمب های آتش زا پرتاب کرده اند.

دولت مرکزی چین اعلام کرده است که به خودمختاری عالی هنگ کنگ و آزادی های اساسی این منطقه کاملا احترام می گذارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =