تعامل مجلس یازدهم با دولت در چارچوب قانون است

تهران- ایرنا- عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب، نحوه تعامل مجلس یازدهم با دولت را «به شکل قانونی» ارزیابی کرد و گفت: تکلیف رییس و هیات رییسه مجلس یازدهم در صحن مجلس مشخص می‌شود، البته رایزنی‌ها و دید و بازدیدهایی که پس از انتخابات انجام گرفته در جهت‌گیری و شناخت نمایندگان از هم و همچنین انتخاب گزینه ریاست مجلس مفید است.

«مهدی چمران» روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره آمادگی منتخبان مجلس یازدهم و رایزنی‌ها و گمانه‌زنی‌ها برای انتخاب رییس مجلس، اظهار کرد: طبیعی است که منتخبان برای آشنایی بیشتر به دیدن هم بروند، من در این روند دخالت نمی‌کنم ولی پی‌گیری‌هایی که انجام داده‌ام حاکی از تعامل و تفاهم برای پیشبرد اهداف مجلس شورای اسلامی است.

نائب رییس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی افزود: ایده‌آل ما شکل‌گیری مجلسی قدرتمند به لحاظ معیارهایی است که اکثریت منتخبان مجلس یازدهم در کلیات و اصول آن همراه و هم فکر هستند و انتظار داریم روند تشکیل مجلس طبیعی، با کمترین چالش و بیشترین بهره باشد.

چمران درباره سفرهای استانی محمدباقر قالیباف برای جلب آرای منتخبان برای کسب کرسی ریاست مجلس یازدهم، گفت: این کار غیرقانونی نیست و برای تسهیل در شکل‌گیری مجلس یازدهم است. در گذشته چنین سفرهایی‌ نبوده، ولی حالا انجام می‌شود و ممکن است در آینده تکرار نشود. یک منتخب مجلس تشخیص داده به استان‌ها سفر کند. ضمن اینکه از کجا معلوم که قالیباف برای ریاست و یا اهداف دیگر به استان‌ها می‌رود؟

این فعال اصولگرا با بیان اینکه تکلیف رییس و هیات رییسه مجلس یازدهم در صحن مجلس روشن می‌شود، افزود: البته رایزنی‌ها و دید و بازدیدهایی که طی روزهای بعد از انتخابات صورت گرفته و هنوز هم ادامه دارد، در جهت‌گیری و شناخت نمایندگان از هم و همچنین انتخاب گزینه ریاست مجلس مفید است و باعث می‌شود وقت مجلس برای این امور گرفته نشود.

مجلس یازدهم با دولت قانونی رفتار می‌کند

چمران درباره نحوه مواجهه مجلس یازدهم با دولت، گفت: مجلس با دولت به‌شکل قانونی رفتار می‌کند. ضمن اینکه تعامل سازنده و تعاملی که در جهت منافع کشور و مردم را حتما در دستور کار و عمل خود قرار می‌دهد. مجلس وظیفه نظارتی خود را باید در چارچوب قانون و بدون توقف انجام دهد.

رییس پیشین شورای اسلامی شهر تهران، شرایط کشور را با توجه به شیوع ویروس کرونا و تاثیرات منفی بر اقتصاد و همچنین تحریم‌ها، شرایطی خاص ارزیابی کرد و یادآور شد: به همین دلیل نمایندگان مجلس با توجه به این شرایط باید مشکلات فعلی کشور را درک کنند.

چمران یادآور شد: نمی‌دانم قالیباف رییس مجلس می‌شود یا نه، من پیش‌گو نیستم بلکه منتظر می‌مانیم که در مجلس چگونه تصمیم‌گیری می‌شود و اکثریت چه کسی را به عنوان رییس مجلس انتخاب می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =