سینمایی‌های پایان هفته تلویزیون

تهران- ایرنا- شبکه‌های مختلف سیما در روزهای پنجشنبه و جمعه فیلم‌های سینمایی تدارک دیده‌اند که «برای دخترم ترمه»، «پاگنده به هنگ کنگ می‌رود» و «شعله ور» از جمله آنهاست.

فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «مندیر بارون»، «رسم رفاقت»، «وال ای»، «حوض نقاشی»، «شعله ور»، «پدینگتون ۱»، «قرار تصادفی من با زندگی»، «برای دخترم ترمه»، «دوچرخه باز»، «فوتبال دستی»، «جیمی نوترون»، «مردی که همه چیز را می‌داند»، «ماجراجویی حیوان دست آموز ژوراسیک»، «مرد»، «راه طولانی خانه»، «ریشه‌ها ۳»، «مرد دوگانه»، «قصر رویایی»، «دوستان ادی کویل»، «هفت معکوس»، «حادثه جویان»، «ریشه‌ها ۴»، «زیبایی هر اتفاق»، «ماموران بزرگراه» و «پاگنده به هنگ کنگ می‌رود» پنجشنبه و جمعه ۱۸ و ۱۹ اردیبهشت ماه از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌رود.

شبکه یک سیما

تله فیلم «مندیر بارون» به کارگردانی علیرضا اسیوند جمعه ۱۹ اردیبهشت ماه ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: «شاهرخ جوانی که اصالتاً بختیاری است ولی در تهران متولد و بزرگ شده، او فرزند یک رزمنده مفقود الاثر است. شاهرخ پس از اینکه در تهران گرفتار مشکلاتی می‌شود، تصمیم می‌گیرد به زادگاه پدری خود برگردد و به نوعی با بازگشت به اصل خویشتن، درمورد گذشته خانواده خود کنکاش می‌کند …»

مرتضی رحیمی، سارا منجزی پور، حسن اسدی، داراب آقاسی زاده، حجت الله نجف پور، حبیب تاجمیری، قاسم سلیمانی، زهرا طاهری، کبری گودرزی، اشرف شاه حسینی، محمد معمر، مرتضی ناجی، مرتضی شاه بندری، علیرضا اسیوند و رامین راستاد در این تله فیلم نقش آفرینی می‌کنند.

شبکه دو سیما

فیلم تلویزیونی «رسم رفاقت» به کارگردانی رهبر قنبری، پنجشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه ساعت ۸ صبح از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

در این فیلم خواهیم دید: «فرید و پویا دو دوست و همکلاسی هستند که هر دو در یک باشگاه به ورزش تکواندو می‌پردازند. پدر فرید چند سال قبل فوت کرده و به همین جهت پدر پویا توجه ویژه ای نسبت به فرید دارد که با توجه به برتری‌های کاری و اخلاقی فرید چندان خوشایند پویا نیست و گه گاه موجب حسادت او می‌شود. این ماجرا ادامه دارد تا این که در باشگاه تحولاتی ایجاد می‌شود و فرید و پویا در یک وزن قرار می‌گیرند و به این ترتیب رقیب همدیگر می‌شوند. پویا که فرصت را برای اینکه خودش را به پدر نشان بدهد مناسب دیده این رقابت را خیلی جدی می‌گیرد و کم کم آن را به دشمنی تبدیل می‌کند و …»

شاهرخ فروتنیان، فریبا متخصص، آزیتا ترکاشوند، جلیل فرجاد و حسن عباسی در این فیلم بازی کرده‌اند.

فیلم سینمایی «وال ای» به کارگردانی «آندره استنتن»، جمعه ۱۹ اردیبهشت ماه ساعت ۸ از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

در این فیلم خواهیم دید: «هفتصد سال از ترک زمین توسط انسان‌ها سپری شده و آنچه که روی کره زمین باقی مانده، کوه‌ها زباله و آهن‌پاره انباشته است. وال ای ربات هوشمند آشغال جمع کنی است که مأموریت دائمش، فشرده سازی و جمع آوری این پسماندها و آلودگی‌های صنعتی است. روزی وال ای مشغول کار است که سفینه‌ای غول‌پیکر از فضا فرود می‌آید و مهمان کوچکی را به همراه خود می‌آورد. این مهمان ایو (حوا) نام دارد و توسط وال ای با لفظ ایوا تلفظ می‌شود. ایو که ربات پیشرفته‌ای است موظف است که نشانه‌های حیات را در کره زمین شناسایی کرده و در صورت موفقیت، آن را به انسان‌ها در اعماق فضا برده و گزارش کند که …»

شبکه سه سیما

فیلم سینمایی «حوض نقاشی» به کارگردانی مازیار میری پنجشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه ساعت ۱۰ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

خلاصه داستان فیلم از این قرار است که «مریم و رضا که عقب‌مانده جسمی و حرکتی هستند در بهزیستی با هم آشنا شده و ازدواج می‌کنند. آنها خیلی زود صاحب پسری می‌شوند که در سنین دبستان از حرکات عجیب و غریب مادر و پدرش عذاب می‌کشد…»

در این فیلم سینمایی شهاب حسینی، نگار جواهریان و فرشته صدر عرفایی نقش‌آفرینی کرده‌اند.

شبکه چهار سیما

فیلم سینمایی «شعله ور» به کارگردانی حمید نعمت‌الله پنجشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود.

این فیلم درباره مردی میانسال است که از همسرش جدا شده و با مادرش زندگی می‌کند، پسری نوجوان دارد و در عین حال فردی منزوی و به داروهای ترک اعتیاد هم وابستگی شدید دارد. او برای فرار از مسئولیت‌هایش به سیستان و بلوچستان سفر می‌کند و در آنجا با دختری آشنا می‌شود و این آشنایی باعث ایجاد رویاهای جدیدی در ذهن او می‌شود. اما اعتیاد و بدگمانی به او اجازه نمی‌دهد روابط سالمی با دیگران برقرار کند. اتفاقی باعث می‌شود حس خودبرتر بینی و غرور او را از بین ببرد.

امین حیایی، زری خوشکام، بهمن پرورش، فرید قبادی، دارا حیایی و مژگان صابری در فیلم سینمایی «شعله ور» هنرنمایی کرده اند.

شبکه پنج سیما

فیلم سینمایی «پدینگتون ۱» به کارگردانی پائول کینگ پنجشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه ساعت ۱۱ از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی هاگ بانیویل، سالی هاوکینز و جولی والترز خواهیم دید: «یک خرس اهل جنگل‌های پرو برای یافتن خانه‌ای جدید به لندن سفر می‌کند. او که از نژاد خرس‌های کمیاب است طبق گفته‌های کاوشگری که به جنگل محل زندگی او و خانواده اش سفر کرده تصور می‌کند که شهر مکانی است با حضور آدم‌های مهربان و مهمان نواز که از او استقبال گرمی خواهند کرد. اما بر خلاف انتظارش وقتی به شهر می‌رسد، خود را تنها و بی خانمان در می‌یابد تا اینکه خانواده مهربان بروان با او آشنا می‌شوند و او را با خود به خانه شأن می‌برند تا به او برای پیدا کردن کاوشگر قدیمی کمک کنند. آنها اسم او را پدینگتون می‌گذارند در حالی که پدینگتون در حال آشنا شدن با زندگی آدم‌ها است؛ میلیسنت دختر مرد کاوشگر که کار او تاکسیدرمی برای نگهداری بدن حیوانات در موزه است قصد دارد پدینگتون را به دست آورد و او را بکشد. اما …»

فیلم سینمایی «قرار تصادفی من با زندگی» به کارگردانی مارک روتموند» جمعه ۱۹ اردیبهشت ماه ساعت ۱۱ از شبکه پنج پخش می‌شود.

این فیلم با بازی کاستجا اولمن، جاکوب ماتچنز و آنا ماریا موهه درباره سالیا کاهاواته پسری جوان است که علاقه بسیاری به کار هتل داری دارد او قصد دارد پس از پایان دوران تحصیلش به این کار مشغول شود که ناگهان دچار عارضه شدیدی در بینایی اش می‌شود او ۹۵ درصد از بینایی اش را از دست می‌دهد. با این حال در مصاحبه‌های اولیه هتل داری شرکت می‌کند، اما در تمام آنها به خاطر مشکل بینایی اش رد می‌شود. عاقبت تصمیم می‌گیرد هنگام مصاحبه چیزی درباره مشکلش نگوید و قبل از آن با کمک خواهرش تمرین می‌کند که چگونه رفتار کند که مصاحبه کنندگان متوجه ضعف بینایی اش نشوند. بدین ترتیب سالیا برای دوره کارآموزی پذیرفته می‌شود. اطرافیانش از جمله دوست نزدیکش در محل کار در بخش شستشوی ظروف هتل متوجه نقص بینایی وی می‌شوند، اما هر یک به طریقی به او کمک می‌کنند و اجازه نمی‌دهند، مدیران ارشد هتل متوجه موضوع شوند اما …»

شبکه شما

فیلم تلویزیونی «برای دخترم ترمه» به کارگردانی پدرام زمانی پنجشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه ساعت ۲۳ از شبکه شما پخش می‌شود.

داستان فیلم درباره درگیری دختری به‌نام ترمه است که بیماری مادرش همه زندگی‌اش را تحت‌الشعاع قرار داده، مادر ترمه خارج از کشور است و همین دوری ناراحتی او را شدیدتر کرده است. ترمه با ماشین امیر و آرزو تصادف می‌کند و قرار می‌شود برای جبران خسارت به مطب ترمه بروند! خواهر امیر به مطب ترمه می‌رود و از همه چیز به جز خسارت صحبت می‌کند و قصد خواستگاری برای امیر را دارد …»

در این فیلم تلویزیونی، آرام جعفری، زهره حمیدی، رضا شادمان و مریم فشکی بازی کرده‌اند.

فیلم تلویزیونی «دوچرخه باز» به کارگردانی مصطفی نظری‌زاده جمعه ۱۹ اردیبهشت ماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه شما پخش می‌شود.

داستان این فیلم در رابطه با پیرمردی به نام حاجی باباست که دوچرخه اش گم می‌شود و آنقدر به این دوچرخه وابسته است که زندگی اطرافیانش را سیاه می‌کند و نوه‌هایش برای یافتن دوچرخه در فضای مجازی شروع به هشتگ زدن می‌کنند!

حسن اکلیلی، مهران هادی، شهره موسوی و افسانه صالحی در فیلم تلویزیونی «دوچرخه باز» بازی کرده اند.

شبکه کودک

انیمیشن سینمایی «فوتبال دستی» به کارگردانی جوان جوز کامپانیلا پنجشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه ساعت ۱۴ از شبکه کودک پخش می‌شود.

این انیمیشن درباره پسر جوانی به نام آماندو است که یک پسر خجالتی و بسیار باهوش و با استعداد است که عضو یک تیم فوتبال دستی است که با کمک یکدیگر می‌خواهند تا رقیبشان یعنی گروسو را شکست بدهند که...

فیلم سینمایی «جیمی نوترون» به کارگردانی جان دیویس جمعه ۱۹ اردیبهشت ماه ساعت ۱۴ از شبکه کودک پخش می‌شود.

فیلم سینمایی «جیمی نوترون» در مورد یک پسر باهوش ۸ ساله است که باید با کمک دوستان خود پدر و مادرشان را از دست بیگانگان نجات دهند که…

شبکه امید

فیلم سینمایی «مردی که همه چیز را می‌داند» به کارگردانی استفان آرچینارت و فرانسیس پریوت لاگانی پنجشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه ساعت ۱۸ از شبکه امید پخش می‌شود.

این فیلم داستان زندگی پدر و پسری است که پدر مربی فوتبال است و پسرش افسردگی و مشکلات روحی از قبیل منزوی بودن را داراست. پدر همه تلاشش را برای بازگشت پسر به زندگی عادی‌اش انجام می‌دهد. در نهایت تلاش پدر به ثمر نشسته و...

فیلم سینمایی «ماجراجویی حیوان دست آموز ژوراسیک» به کارگردانی رایان بلگراد جمعه ۱۹ اردیبهشت ماه ساعت ۱۸ از شبکه امید پخش می‌شود.

این فیلم درباره یک پسر جوان است که یک دایناسور دوست داشتنی را از چنگ یک پرفسور دیوانه که قصد انجام آزمایش بر دایناسور را دارد نجات می‌دهد و...

شبکه نمایش

فیلم‌های سینمایی «مرد»، «راه طولانی خانه»، «ریشه‌ها ۳»، «مرد دوگانه»، «قصر رویایی» و «دوستان ادی کویل» پنجشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه ساعت ۱۱، ۱۳، ۱۵، ۱۷، ۱۹، ۲۱ و ۲۳ از شبکه نمایش روی آنتن می‌رود.

فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «هفت معکوس»، «حادثه جویان»، «ریشه‌ها ۴»، «زیبایی هر اتفاق»، «ماموران بزرگراه» و «پاگنده به هنگ کنگ می‌رود» جمعه ۱۹ اردیبهشت ماه ساعت ۱۱، ۱۳، ۱۵، ۱۷، ۱۹، ۲۱ و ۲۳ از شبکه نمایش پخش می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =