نقاط کور شبکه اینترنت چالش دانش‌آموزان همدان

همدان- ایرنا- فرماندار همدان با ابراز گلایه از نقاط کور پوشش شبکه اینترنتی به منظور بهره‌مندی حداکثری دانش آموزان از آموزش‌های مجازی گفت: طبق اعلام آموزش و پرورش تاکنون وعده ارائه اینترنت رایگان به معلمان عملی نشده است که این مشکلات باید به سرعت مرتفع شود.

حسین افشاری روز چهارشنبه در شورای آموزش و پرورش شهرستان همدان اظهار داشت: با توجه به احتمال تداوم وضعیت شیوع ویروس کرونا و استمرار تعطیلی مدارس، آموزش و پرورش باید ضمن برآورد نیازهای سخت افزاری و نرم افزاری لازم، مشکلات و راهکارهای پیشنهادی را از طریق ستاد هماهنگی پیشگیری از شیوع کرونا در استان منعکس کند.

وی با اشاره به ارائه خدمات غیر حضوری آموزشی به دانش آموزان از طریق شبکه مجازی شاد افزود: قبل از فرا رسیدن زمان آزمون‌های اصلی دانش آموزان باید با آزمون مجازی میزان اثربخشی این شیوه آموزشی مورد ارزیابی و پایش قرار گیرد.

فرماندار همدان با قدردانی از زحمات معلمان استان تاکید کرد: افرادی که وارد نظام تعلیم و تربیت کشور می شوند باید از صلاحیت کافی و شایستگی های لازم برخوردار باشند.

وی اضافه کرد: شان معام و فرهنگیان باید در فرایند جذب نیروی انسانی همواره مد نظر قرار گیرد و گزینش معلمان نیز به همین منظور اعمال شود.

افشاری با بیان اینکه معلمان باید از قشر فرهیخته و دارای صلاحیت‌های کافی و شایستگی لازم باشند افزود: هرگز در نظام تعلیم و تربیت نباید زیر بار جذب افراد ضعیف و معمولی برویم.

فرماندار همدان خاطرنشان کرد: در کنار گزینش بهترین ها برای ورود به نظام تعلیم و تربیت، تقویت آموزش و پرورش و تامین زیرساختهای مورد نیاز برای پرورش خوب دانش آموزان ضروری است.

در سال تحصیلی جاری حدود ۲۸۷ هزار دانش آموز در بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ مدرسه استان همدان تحصیل می کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =