اوقاف همدان ۱۰ هزار بسته حمایتی بین نیازمندان توزیع کرد

همدان- ایرنا- مدیرکل اوقاف و امور خیریه همدان از توزیع ۱۰ هزار بسته حمایتی بین نیازمندان استان خبر داد و گفت: این کار حسنه در راستای اجرای نیات واقفان خیراندیش اجرا شد.

حجت‌الاسلام رضا حاجی زین‌العابدینی روز چهارشنبه در آیین دومین مرحله رزمایش کمک مومنانه اظهار داشت: علاوه بر این، پنج هزار بسته دیگر نیز آماده توزیع بین نیازمندان سراسر استان شده است.

وی اضافه کرد: ۸۰۰ دست لباس بیمارستانی و ۳۰ هزار دستکش مخصوص هم توسط اوقاف و امور خیریه تهیه و به کادر درمان استان اهدا شد.

حجت الاسلام حاجی زین العابدینی به تهیه و توزیع ۶۱ هزار ماسک بهداشتی از محل موقوفات اشاره کرد و گفت: سه هزار و ۷۰۰ لیتر محلول ضدعفونی نیز خریداری و در اختیار کادر درمانی و نیازمندان استان قرار گرفت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه همدان خاطر نشان کرد: اطعام و پخت غذای گرم نیز توسط این مجموعه با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی انجام و نان رایگان نیز در مناطق محروم توزیع می شود. 

نماینده ولی فقیه و امام جمعه همدان نیز در این آیین از عملکرد خوب اوقاف در ایام کرونا قدردانی کرد و گفت: در مقابله با این ویروس منحوس، مسوولان استان و خیران به معنای واقعی پای کار آمدند و امروز نیز در این فضا به همت اوقاف سبدهای غذایی برای توزیع در میان نیازمندان تهیه شده است.

حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موثقی گفت: بدون تردید کرونا یک تجربه جدید در کشور ما بود و برای مبارزه با آن دچار مشکلات و کمبودهایی شدیم که با دلسوزی و وحدت مردم و مسوولان جبران می شود. 

وی تاکید کرد: کشورهای ابر قدرت دنیا امروز در مقابله با این ویروس دچار مشکلات بسیار بزرگی هستند و رویارویی این مناطق که ادعای قدرت و بزرگی دارند در مقابله با این مشکلات جای بحث دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =