کرمانشاه در جایگاه سوم جذب سرمایه‌گذاری خارجی کشور قرار گرفت

کرمانشاه- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه گفت: این استان براساس اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال ۹۸ رتبه سوم جذب سرمایه‌گذاری خارجی در کشور را به دست آورده است.

هدایت حاتمی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، اظهارداشت: استان کرمانشاه در سال گذشته با جذب ۱۱۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری خارجی، ۱۳ درصد کل سرمایه‌گذاری خارجی کشور را به خود اختصاص داد.

وی افزود: این میزان سرمایه گذاری مربوط به ۲ شرکت بزرگ چینی است که در صنعت کاشی و سرامیک و آلیاژ منگنز در استان کرمانشاه سرمایه گذاری کردند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه توضیح داد: این شرکت ها پس از اخذ مجوزهای لازم روند احداث کارخانه های خود را به سرعت در سال گذشته آغاز کردند و به نظر می رسد تا پایان امسال افتتاح شود.

به گفته حاتمی، این ۲ سرمایه گذار خارجی پس از افتتاح کارخانه بیش از یک هزار و ۷۰۰ کرمانشاهی را به صورت مستقیم مشغول به کار خواهند کرد.

وی اضافه کرد: مجموعه مدیریت استان با محوریت مرکز خدمات سرمایه گذاری سال گذشته جذب سرمایه گذاری های داخلی و خارجی را به منظور رونق تولید و رفع معضل بیکاری در اولویت کار خود قرار دادند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه سرمایه گذاری مستقیم خارجی یکی از بهترین انواع سرمایه گذاری ها محسوب می شود، گفت: امسال نیز روند جذب سرمایه گذاری خارجی با جدیت در کرمانشاه دنبال می شود و امیدواریم با بازتر شدن فضای بین المللی بتوانیم در این امر موفق باشیم.

حاتمی با بیان اینکه امسال یک همایش تخصصی معرفی ظرفیت های کرمانشاه برای سرمایه گذاران خارجی برگزار می شود، افزود: در این راستا طرح های مختلفی در زمینه صنعت، کشاورزی و گردشگری برای معرفی به سرمایه گذاران آماده کرده ایم.

معاون استاندار کرمانشاه یکی دیگر از اقدامات مناسب برای تسهیل و رونق تولید در سال ۹۸ را بهبود فضای کسب و کار و پیگیری مجدانه مسوولین استان برای رفع مشکلات تولیدکنندگان دانست و گفت: تسهیل و تسریع در انجام امور سرمایه گذاران بسیار پراهمیت است و امروزه شرایط به گونه ای است که مجوزهای فعالیت ۱۴ روزه صادر می شود.

حاتمی از توجه به مدل های کسب و کارهای کوچک و متوسط و امکان حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای افزایش اشتغالزایی نام برد و گفت: تولیدگرایی زحمت، بنیه و هوشمندی می خواهد و برای خلق مزیت های جدید و ایجاد جذابیت های مناسب برای سرمایه گذاران اهتمام جدی داریم.

نرخ بیکاری استان کرمانشاه در سال گذشته از سوی مرکز آمار ایران ۱۵.۷ درصد اعلام شد.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای بیش از هزار واحد تولیدی با بیش از ۳۰ هزار نفر اشتغالزایی و ۱۳۲ هزار نفر جویای کار است.

اخبار مرتبط