طاهریان با مقامات دفتر سیاسی طالبان گفت‌وگو کرد

تهران- ایرنا- نماینده ویژه وزیر امور خارجه در امور افغانستان با مقامات دفتر سیاسی طالبان در مورد تحولات این کشور گفت‌وگو کرد.

به گزارش اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، «محمدابراهیم طاهریان» نماینده ویژه وزیر امور خارجه ساعاتی پیش در تماس تلفنی با مقامات دفتر سیاسی طالبان در قطر به بررسی تحولات جاری در افغانستان پرداخت.  

دو طرف در این گفت‌وگوی تلفنی درخصوص روند آتی در مذاکرات بین‌الافغانی و تلاش‌های همه‌جانبه جهت جلوگیری از شیوع گسترده ویروس کرونا در افغانستان نیز تبادل ‌نظر و رایزنی کردند.

این گفت‌وگوی تلفنی در حالی انجام شده است که هم‌اکنون یکی از نگرانی‌های جامعه بین‌المللی به ویژه همسایگان افغانستان موضوع شیوع بیماری کرونا در این کشور به ویژه در مناطق تحت کنترل طالبان است.

هم‌زمانی شیوع کرونا در افغانستان با مشکلات گسترده اقتصادی و کمبود منابع و مواد اصلی غذایی می‌تواند موجی از آسیب‌های جدید و جدی در این کشور را در پی داشته باشد.

طاهریان پیش از این نیز در هفته‌های گذشته با سفر به کابل و دیدار با رهبران این کشور از جمله «محمد اشرف‌غنی» و «عبدالله عبدالله»، مواضع و پیشنهادات جمهوری اسلامی ایران برای حل مشکلات سیاسی کنونی در این کشور را ارائه و از آمادگی ایران برای کمک همه‌جانبه به منظور برون‌رفت افغانستان از بن‌بست سیاسی موجود خبر داده بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha